سه‌شنبه، 14 تير 1401
شرکت مسافربری عدل اصفهانخرید بلیط اتوبوس عدل اصفهان


سیر تکاملی اتوبوس

سیر تکاملی اتوبوس در ایران


سیر تکاملی اتوبوس در ایران

چرا مسافرت همیشه جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته است؟ چرا عده ای حیطه امن خانه را رها کرده و به سفرهای خطرناک و پر فراز و نشیب می پردازند؟ سفر آشنایی با جهانی کوچک با مردمانی نامعلوم است که تجربیات لذت بخشی را به فرد القا می دارد. لذت بردن از بازی بچه ها کنار ساحل و خانه ای که با شن می سازند و دوباره از نو بنا می کنند، نظاره درختان سر به فلک کشیده و خورشیدی که در میان این درختان خود را پنهان و پیدا می کند، تمامی این موارد لذت های سفر است که انسان را به دور از روزمرگی نگه می دارد. دور بودن از روزمرگی ها می تواند روان سالم تری را برای انسان ها به ارمغان بیاورد. سلامتی روان یکی از بعدهای لذت بخش مسافرت است. این سلامتی زمانی جلوه شیرین تری به خود می گیرد که مقصد و وسیله دلخواه را با خود به همراه داشته باشد.

 

بسیاری از ما لذت شیرین مسیر را به وسیله های مختلف از خود دور می کنیم. تصور کنید، در مسیر شمال هستید، آیا می شود از یک مسیر زیبا پر از درخت و کوه به راحتی عبور کرد؟ یا مسیرهای کویری با دشت های بی نظیر را نادیده گرفت؟ سفر زمانی لذت های خاص را تکمیل می نماید که از ابتدا تا انتها زیبایی را هدیه دهد. 

 

اتوبوس یکی از وسایل نقلیه ای است که علاوه بر خصوصیات بیان شده خرید بلیط اتوبوس قیمت پایینی با خود به همراه دارد. قیمت بلیط اتوبوس که همراه با کیفیت هایی چون صندلی های تاشو و نیمه تاشو، اینترنت، تماشای فیلم و پکیج تنقلات سفر را با خود به همراه دارد. بسیاری از ما اطلاع خاصی درباره تاریخچه اتوبوس در ایران نداریم، اگر دوست دارید تا به دسته افرادی که اتوبوس را می شناسند، وقت خود را دو دقیقه صرف این مطلب کنید. با کسب اطلاع از این مطالب خرید بلیط اتوبوس و سفر با این وسیله نقلیه بُعدهای زیباتری را نمایان می سازد.

بلیط های 3 ریالی

اتوبوس برای اولین بار در شهر زیبای رشت توسط یک تاجر بلژیکی به کار گرفته شد. این کار وی سودآوری مالی خاصی را به همراه نداشت و بعد ازگذر زمانی اندک به یکی از تاجران وقت ایرانی فروخته شد. نکته جالب توجه در این اتوبوس ها کرایه 3 ریال برای هر نفر است. اکثر محققان دلیل شکست این تاجر بلژیکی را نبود زیرساخت ها در ایران می دانستند.

 

مرحله دوم سیر تکاملی یار جاده ها

بعد از گذشت چند سال تاجرانی اتوبوس هایی را از اروپا به ایران منتقل کردند، این اتوبوس ها هم به دلیل طی کردن مسافتی بسیار طولانی کیفیت اولیه خود را از دست می دادند. این پروژه اتوبوس در ایران نیز با شکست مواجه شد. اتوبوس در ایران سال 1290 بخش اول تحول خود را آغاز کرد. در این سال حدود 500 اتوبوس مونتاژ شده وارد تهران شدند و  کار خود را در زمینه حمل و نقل آغاز کردند بعد از گذشت 8 سال مردم نارضایتی های خود را از نحوه جابجایی اتوبوس ها در ایران را با اعتراض نشان دادند، همین امر باعث شد تا دولتمردان وقت اداره حمل و نقل شهری را تاسیس نمایند تا دیگر از این هرج و مرج ها خبری نباشد. رزرو بلیط اتوبوس در این دوران هنوز برای مردم میسر نبود. یکی از دلایل نارضایتی مردم از اتوبوس نحوه ارائه خدماتی از این دست بود.

مرحله سوم سیر تکاملی تاریخ اتوبوس

اواخر تابستان سال 1320 بخش دوم تحول اتوبوس در ایران آغاز شد. در این سال 90 اتوبوس بنز و 10 اتوبوس با برندهای دیگر وارد ایران شدند تا بتوانند تحولی در سیستم حمل و نقل ایجاد نمایند. در سال 1330 بخش دیگری از اتوبوس ها وارد ایران شدند تا سیستم حمل و نقل جاده ای ایران بیش از پیش تجهیز تر شود. این تحولات در سال های 1335 در تهران با به کارگیری 90 اتوبوس در مسیرهای مختلف و در سال 1348 با مونتاژ اتوبوس های دو طبقه در ایران شکل دیگری به خود گرفت. با ورود بلیط به سامانه اتوبوسرانی نظم در سیستم های جاده ای شکل جدیدی به خود گرفت. با رضایت مردم از اتوبوس این وسیله نقلیه را در خطوط بین شهری استفاده نمودند. برخی از اتوبوس ها در سال های ابتدایی به دلیل دوری راه و کیفیت پایین جوابگوی نیاز های مردم نبودند. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی اتوبوس های برون شهری نیز تجهیزات زیادی را به خود دیدند. امروزه برخی از این اتوبوس ها خدمات بی نظیری را ارائه می دهند که مشابه این خدمات را فقط در هواپیماها می توان مشاهده کرد. اگر مایلید تا با اتوبوس بیشتر آشنا شوید، به سایت تیک بان مراجعه کنید. سایت تیک بان یکی از ایمن ترین و معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط اتوبوس می باشد.

www.adlesfahan.comبرچسب ها
خرید اینترنتی ترمینال سیرتکاملی نوآوری پایانه کاوه اتوبوس بلیط

نظرات


نظرات
تماس با شرکت مسافربری عدل اصفهان
03134359090-94
info@adlesfahan.com
اصفهان - ترمینال کاوه - سالن شماره 1