جمعه، 29 تير 1403
شرکت مسافربری عدل اصفهانخرید بلیط اتوبوس عدل اصفهان


قوانین استرداد بلیط

نکات و قوانین استرداد بلیط اتوبوس


قوانین استرداد بلیط اتوبوس

امروزه با وجود اینکه روش های مسافرتی مختلف وجود دارد اما مسافرت با اتوبوس و خرید بلیط اتوبوس همچنان محبوبیت خود را در بین مردم حفظ کرده است و بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه های خود از اتوبوس برای رفت و آمد استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید که در مسافت های کوتاه سفر با اتوبوس بیش از دیگر مسافت ها است.

یکی از مسیرهای پرتردد در ایران، اصفهان است که مردم از مبدا خود برای آنجا بلیط اصفهان را خریداری و رزرو می کنند. سفر به اصفهان ممکن است برای تفریح یا انجام کاری باشد که برای شخص دلیل خاصی دارد. اما دلیل دیگری که این خط را پرطرفدار کرده است مسیر بودن هر دو شهر است.

 

حال به ادامه  بحث خود می پردازیم که مربوط به کنسلی بلیط اتوبوس است، با ما همراه شوید تا هر آنچه را که باید در این خصوص بدانید به شما بگوید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از سایت بلیط اتوبوس تهیه کنید از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. عدل اصفهان سایتی است که با اطمینان خاطر می توانید بلیط های اتوبوس را از آن خریداری کنید.

 

شرایط کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس

 • بلیط هایی که به زمان حرکت آن ها بیش تر از یک ساعت باقی مانده است 10 درصد از هزینه ی کنسلی شامل آن ها می شود.
 • شرایط بلیط هایی که از یک ساعت کمتر به زمان حرکت آن ها باقی مانده باشد 50 درصد از هزینه ی استرداد را شامل خواهند شد.
 • شرایط بلیط هایی که وقت حرکت آن ها گذشته است نیز همانند مورد قبل از است یعنی شامل همان 50 درصد است.
 • زمانی که وجه به مشتری بازگشت داده می شود درصدی از آن به عنوان جریمه و هزینه خدمات بانکی از پول مشتری کم می شود.
 • دقت داشته باشید که چنانچه هزینه ی بلیط اتوبوس را با کارت هدیه، کارت های مسدود شده یا بن کارت خریداری کنید به هنگام کنسل کردن آن هیچ وجهی به شما عودت نخواهد شد.
 • لازم به ذکر است که مبلغ وجه کنسلی تا حداکثر سه روز کاری به حساب شما بازگردانی خواهد شد دقت داشته باشید که تعطیلات رسمی و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه جز روزهای کار به حساب نمی آیند.
 • در برخی از سایت ها تنها بلیط هایی قابل استراد هستند که دقیقا در همان سایت خریداری شده باشند.
 • شما از تاریخ حرکت تا یک هفته پس از آن زمان دارید تا نسبت به کنسلی اقدامات لازم را انجام دهید.
 • اگر بلیطی را استرداد کردید و به هر دلیلی از کنسل کردن آن پشیمان شدید دیگر راهی وجود ندارد که آن را خریداری کنید پس به هنگام استرداد از تصمیم خود اطمینان یابید. به عنوان مثال اگر یک  بلیط اصفهان به کرمان  خریداری کردید و آن را کنسل نمئدید دیگر قادر به سفارش دوباره آن بلیط نخواهید بود. و فقط امکان خرید مجدد می باشد.
 • چنانچه بلیطی از جانب شرکت مسافربری مربوطه کنسل شده باشد دیگر شما قادر نخواهید بود دوباره آن را به صورت آنلاین کنسل کنید.

تنها بلیط هایی که از قبل مورد استفاده قرار نگرفته باشند قابلیت استرداد شدن را دارند.

مراحل استرداد بلیط به صورت آنلاین

چنانچه قصد دارید بلیط اتوبوس خود را استرداد کنید طبق دستور زیر پیش بروید:

 • پس از اینکه در قسمت ورود یا ثبت نام در قسمت های مربوطه کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در این مرحله شما قادرید با گزینه ای که پیش رو دارید یعنی سفارشات و استرداد ها به صفحه ی سفارشات خود وارد شوید و لیستی از سفارشات را که برای شما نمایان خواهد شد مشاهده کنید سپس می توانید هر یک از آن ها را که مد نظر دارید برای استرداد انتخاب کنید.
 •  در قسمت بالای صفحه ناحیه کاربری سفارشات و استرداد ها قسمتی وجود دارد که کافی است فیلد هایی که مرتبط با شماره سفارش و تاریخ هستند را پر کنید به این ترتیب به راحتی می توانید مورد مدنظر خود را پیدا کرده و مشاهده کنید.
 • پس از اینکه سفارش مد نظر خود را انتخاب کردید این امکان برای شما فراهم می شود که جزئیات سفارش خود را به صورت کامل بررسی کرده و سپس آن را چاپ کنید. علاوه بر آن از گزینه ی استرداد هم می توانید برای استرداد هر یک از بلیط هایی که سفارش داده بودید استفاده کنید.
 • در صورتی که گزینه ی استرداد را انتخاب کنید صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که می توانید تمامی اطلاعات مرتبط با مبلغ قابل استرداد طبق شرایط و قوانین لغو بلیط اتوبوس خود مشاهده کنید و پس از آن به تایید آن بپردازید.
 • و اما به آخرین مرحله از کنسلی بلیط اتوبوس می رسیم که مربوط به نحوه ی پرداخت هزینه ی کنسلی است و شما باید چگونگی پرداخت آن را مشخص کنید طبق توضیحاتی که معمولا برای هر یک از گزینه ها داده می شود می توانید آن را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی استرداد آنلاین را بفشارید. لازم به ذکر است که چنانچه از گزینه ی واریز به حساب بانکی استفاده کنید وجه بازگشتی به همان کارتی که بلیط را با آن خریداری نموده اید بازگشت داده می شود البته کارمزد آن نیز کسر خواهد شد.


برچسب ها
استرداد کنسلی عدل اصفهان خرید بلیط عدل اصفهان

نظرات


نظرات
تماس با شرکت مسافربری عدل اصفهان
03134359090-94
info@adlesfahan.com
اصفهان - ترمینال کاوه - سالن شماره 1