جمعه، 29 تير 1403
شرکت مسافربری عدل اصفهانخرید بلیط اتوبوس عدل اصفهان


تاریخ انتشار: 1399/03/07

مسیر موفقیت

10 راز-موفوقیت


10 راز موفقیت که می تواند باعث خوشبختی شما شود

در ادامه هر یک از این 10 راز را ذکر کرده و سپس توضیح خواهیم داد. سعی کنید به توضیحات به خوبی دقت کنید و هر کدام را چندین بار بخوانید تا ملکه ذهنتان شوند. از امروز شما باید برنامه ذهنی تان را طبق این 10 راز موفقیت برنامه ریزی کنید تا بتوانید به چیزهایی که میخواهید برسید و یک زندگی خوشبخت و شاد برای خودتان بسازید.

اولین راز موفقیت : فقط روی خدا حساب کن

هیچ کس در زندگی آنقدر قدرت ندارد که بخواهد دست تو را بگیرد و باعث موفقیت تو شود. اگر به زندگی دیگران نگاه کنید، می بینید که آنها هم چالش هایی دارند که با آنها رو به رو هستند و گاهاً خود را ناتوان می بینند. پس چگونه از افرادی که حتی از پس مشکل خود هم بر نمی آیند، توقع کمک کردن دارید؟

می گویند زمانی که یکی از پادشاهان در حال غرق شدن در دریا بود، به پیامبر آن زمان سه مرتبه درخواست کمک کرد. هر سه مرتبه را در خواست کمک نمود و بیشتر و بیشتر در آب غرق شد تا اینکه در دفعه ی سوم به صورت کامل به زیر آب فرو رفت. آن زمان خداوند به پیامبر فرمود که آن همه از تو درخواست کرد و فقط یک دفعه از من که خدایش بودم، یاری نخواست. می بینید؟! حتی پیامبران هم نمی توانند به دیگران کمک کنند. تنها دست یاری گر زندگی شما، فقط خداست.

خداوند قدرتمندتر از هر قدرت دیگری است. فقط باید قدرت او را باور کنید و مابقی قدرتهای زمینی را در برابر او کوچک بشمارید. آن موقع خواهید دید که چطور به خوشبختی و سعادت در زندگی تان خواهید رسید و موفقیت تان کامل خواهد شد. اصلی ترین راز موفقیت همین است که به عنوان اولین راز به شما گفته شد. فقط روی خدا حساب کن و هیچ وقت به منبع قدرت دیگری متصل نشو که هیچ چیز و هیچ کسی قدرت برآورده کردن خواسته های تو را ندارد.

دومین راز موفقیت : به خودت اعتماد داشته باش

اعتماد به نفس و عزت نفس هر دو باعث می شوند که در زندگی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید. دو تا از اصلی ترین و مهمترین عواملی که باعث پیشرفت شما در همه ی امور زندگی می شوند، همین اعتماد به نفس و عزت نفس هستند. اعتماد به نفس یعنی اینکه شما توانایی انجام کاری را در خود ببینید و عزت نفس یعنی اینکه خودتان را ارزشمند بدانید.

هیچ کس در این دنیا به مانند شخص دیگری نیست و هر کدام از ما ویژگی های خاص خودمان را داریم. ما باید این ویژگی هایمان را بپذیریم و با همان ها خودمان را دوست داشته باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم. اگر توانایی انجام کاری را در خود نمی بینیم، اشکالی ندارد! باید آنقدر تلاش کنیم که آن کار را انجام دهیم. به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی از دیوید گاگینز را مطالعه کنید تا در مورد جادوی اعتماد به نفس در زندگی بیشتر اطلاع یابید.

این راز موفقیت شماست که بتوانید خودتان را ارزشمند بدانید و توانایی انجام هر کاری را در خود ببینید. شما انسان هستید و هر لحظه ممکن است که اشتباه کنید. نباید به خاطر این اشتباهات، ارزش خودتان را زیر سوال نبرید.

سومین راز موفقیت : شرایط را بپذیر

شما نمی توانید شرایط را خیلی زیاد تغییر دهید، پس همانطور که شرایط هست، آن را بپذیرید و سعی کنید با همین شرایطی که دارید مسیر موفقیت را برای خودت هموار کنید. هر کس در زندگی خود چالش هایی دارد که با آنها روبروست. جالب است بدانید که اغلب افراد از این چالش ها نالان هستند و احساس میکنند که اگر شرایط شخص دیگری را داشتند، برایشان بهتر بود و بهتر می توانستند زندگی شان را بسازند.

هیچ چیزی به اندازه ی شرایطی که اکنون دارید، باعث نمیشود که شما به موفقیت برسید. فقط باید این را باور کنید و به جای افکار بیهوده ای مانند اینکه ای کاش شرایطم فرق می کرد، به دنبال راه حلی باشید که بتوانید چالش هایتان را پشت سر بگذارید و هر روز رشد کنید تا بالاخره به آن چیزی که می خواهید برسید. شما همین حالا هم در بهترین موقعیت خود قرار دارید و بهترین لحظه برای پیشرفت همین حالاست.

چهارمین راز موفقیت : به دیگران تکیه نکن

برای رسیدن به خوشبختی و موفقیت، روی دیگران حساب نکنید. همانطور که گفتیم، هرکس چالش های زندگی خود را دارد و هر کس درگیر زندگی خودش است و نمی تواند وقتش را برای شما و چالش های زندگی شما بگذارد. بنابراین تلاش تان بر این باشد که کاملاً از دیگران بی نیاز شوید و برعکس کاری کنید که دیگران برای حل کردن مسائل زندگی شان به سراغ شما بیایند. منظور این است که آنقدر قدرتمند شوید که نیاز به کمک هیچ کس جز خداوند نداشته باشید.

بنای موفقیت تان را بر اساس اعتماد به دیگران بنا نکنید. در هر صورت آنها انسان هستند و  هر لحظه ممکن است تصمیمشان عوض شود و نباید موفقیت شما به خاطر عوض شدن تصمیم شخص دیگری از بین برود. این راز موفقیت را همواره به یاد داشته باشید تا به یک خوشبختی بزرگ در زندگی دست پیدا کنید که این خوشبختی بی نیازی به دیگران است.

پنجمین راز موفقیت : روی روابط تان کار کنید

درست است که نباید روی دیگران حساب کنید، اما باید ارتباطات پررنگی با افرادی که قدرتمند تر از شما هستند، داشته باشید. همواره سعی کنید روی ارتباطات اجتماعی خود کاری کنید تا بتوانید راز نفوذ در قلب و ذهن دیگران را بیابید. خواندن کتاب آیین دوست یابی از دیل کارنگی می تواند در این زمینه به شما کمک فوق العاده ای کند.

انسان موجودی اجتماعی است و اینکه برای ادامه ی زندگی به ارتباط با دیگران نیازمند است، چیز بدیهی ای می باشد. اگر این حرف را قبول ندارید، لحظه ای فکر کنید که قرار است کره ی زمین و تمام متعلقات آن به نام شما شود، اما فقط خودتان در آن زندگی می کنید و دیگرانی وجود ندارند. اگر به خوبی تصویرسازی کرده باشید، می بینید که هیچ ارزشش را ندارد و فوراً می خواهید که این شرایط تغییر کند.

پس به این راز موفقیت در زندگی عمل کنید تا یک زندگی فوق العاده زیبا برای خودتان بسازید. ارتباطات می تواند کلیدی برای موفقیت باشد، به شرط اینکه به طرف مقابل تان و قدرت او وابسته نشوید.

ششمین راز موفقیت : ذهنت را با افکار مثبت پر کن

مثبت اندیشی یک راز موفقیت فوق العاده قوی است که شاید عده ی کمی به این راز عمل کنند. افکار منفی برایتان اتفاقات منفی را به وجود می آروند. زمانی که شما افکار منفی ای دارید، نمی توانید ایده های جذابی برای رسیدن به موفقیت داشته باشید و به همین جهت به سراغ بدترین ایده ها خواهید رفت که نتیجه ی بیشترشان کاملاً مشخص است که چه می شود؛ شکست!

پس اگر نمی خواهید که با منفی فکر کردن و منفی اندیشی هایتان دائما شکست های پی در پی را برای خودتان به وجود آورید، مثبت اندیشی را جایگزین آن کنید. هر اتفاق منفی ای، می تواند نکات مثبتی در خودش داشته باشد که شما به جای توجه به نکات منفی که ممکن است خیلی پر رنگ هم باشند، باید بیاموزید که به نکات مثبت آن توجه کنید و ذهن تان را روی آنها متمرکز کنید که کم کم افکار منفی از شما دور شوند.

در این زمینه زیاد به خود سخت نگیرید. روزانه هزاران فکر ممکن است از ذهن انسان عبور کنند که برخی شان منفی اند. منظور ما افکار غالب یا همان باورهایتان هستند که دائما در ذهن تان تکرار میشوند، نه افکار گذرا!

هفتمین راز موفقیت : به خودت سخت نگیر

یادتان باشد که هدف شما زندگی کردن است و شما باید در هر لحظه به بهترین نحو زندگی کنید. برای رسیدن به هدف یا خواسته هایتان، آنقدر به خودتان سخت نگیرید که زندگی تان را از یاد ببرید. هر لحظه، دلیلی برای شاد بودن پیدا کنید و سعی کنید که در همان لحظه از زندگی تان بیشترین لذت را ببرید که این هدف اصلی شماست که در پی اهداف دیگر خود را پنهان کرده.

اگر در رسیدن به خواسته هایتان اشتباه میکنید، اگر نمی توانید به راحتی به خواسته ای برسید، اگر هر راهی را امتحان می کنید و به بن بست میخورید، به جای اینکه دائما به خودتان سخت بگیرید و از خودتان بدتان بیاید، به این فکر کنید که تجربه ی جدیدی را به دست آورده اید. سخت گیری به خودتان باعث می شود که ذهنتان در تنگنا باشد و همانطور که در قبل گفتیم، این بار هم به بهانه ای دیگر ایده های درست به ذهن شما نخواهد آمد.

هشتمین راز موفقیت : مسئولیت پذیر باش

مسئولیت هایتان در زندگی را بر عهده بگیرید. این یک راز موفقیت است که شما را به قله ی زندگی می رساند. اگر نمی خواهید که در دره ی زندگی گرفتار شوید، تنها راهش همین است که مسئولیت هایتان را قبول کنید. ممکن است بر اساس اتفاقات جدیدی که در زندگی تان به وجود آمده، مسئولیت های جدیدی برایتان شکل بگیرد. اگر نخواهید این مسئولیت ها را بپذیرید، فقط خودتان را از موفقیت دور کرده اید. هر مسئولیتی که بر عهده تان هست را بپذیرید و با قدرت آن را انجام دهید تا در نهایت به موفقیت برسید.

فقط انسان های مسئولیت پذیر هستند که به چیزهایی که در زندگی می خواهند برسند. این مسئولیت هاست که موفقیت ها را شکل می دهد و اگر تنبلی را در زندگی تان کنار نگذارید و تبدیل به فردی بی مسئولیت شوید، نباید توقع داشته باشید که چرا به موفقیتی نمی رسید و چرا خواسته هایتان شکل نمی گیرند.

هر خواسته جدید برابر است با پذیرش مسئولیت های جدید که باید این را همواره با خودتان تکرار کنید. این هشتمین راز موفقیت است که باید به آن عمل کنید.

نهمین راز موفقیت : از کم شروع کن و تکاملت را رعایت کن

شما باید پله به پله خودتان را به خواسته ای که می خواهید برسانید. همانطور هم که در اول مقاله گفتیم، خواسته ها یک روزه به وجود نمی آیند. از کمترین امکاناتی که دارید شروع کنید و کم کم این امکانات را گسترش دهید تا بالاخره به خواسته هایتان برسید. اگر به زندگی افراد موفق نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که آنها هم در اوایل چیز زیادی نداشتند و با کمترین امکانات شروع کردند که توانستند موفقیت هایی بزرگ خلق کنند.

قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود. این ضرب المثل نمونه ی بارزی است که به شما یادآوری می کند که هر چیز نیاز به تکامل دارد و اگر شما صد را می خواهید، ابتدا باید از یک، دو، سه و … عبور کنید تا به صد برسید. این در مورد هر چیزی صدق میکند. پس آن را فراموش نکن.

دهمین راز موفقیت : فرصت ها را از دست نده

کسی که می خواهد به موفقیت و خوشبختی برسد، از هر فرصتی برای رسیدن به آن استفاده می کند. سعی کنید خلاقیت تان را افزایش دهید و با استفاده از آن، هر فرصتی را برای رسیدن به خواسته تان تبدیل به یک ابزار کنید. اینگونه می توانید به این راز موفقیت عمل کنید و در نهایت به خواسته تان برسید.

دهمین راز موفقیت را هم با شما به اشتراک گذاشتیم. این رازها به شما کمک می کنند تا به هر آنچه که در زندگی میخواهید دست پیدا کنید. موفقیت در اثر عمل کردن به همین ها عوامل است که به وجود خواهد آمد.برچسب ها
تعاونی هفت موفقیت تعاونی7 تور خرید بلیط اینترنتی عدل اصفهان خرید بلیط

نظرات


نظرات
تماس با شرکت مسافربری عدل اصفهان
03134359090-94
info@adlesfahan.com
اصفهان - ترمینال کاوه - سالن شماره 1