چهارشنبه، 9 مهر 1399
شرکت مسافربری عدل اصفهان

 • خرید بلیط اتوبوس شرکت مسافربری عدل
 • شرکت مسافربری عدل اصفهان خرید بلیط اتوبوس در کمترین زمان
 • کارت ویزیت جدید_عدل_اصفهان_تعاونی7_کاوه_صفه_جی
 • تعاونی7 نماد اطمینان

خرید بلیط اتوبوس عدل اصفهان


مزایای سفر

دیدگاه سفر

سفر از نگاه اسلام؛ آداب مسافرت

تهران- ایرنا- مسافرت از سفارش های دین اسلام است و تا جایی كه برای انسان ‌ها مقدور باشد اگر می ‌توانند به این كار اقدام كنند زیرا با سفر، علم،‌ آگاهی و بینش انسان‌ ها بیشتر می ‌شود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، دنیای امروز دنیای ارتباطات و اطلاعات است. انسان ها با یكدیگر در دهكده جهانی زندگی می كنند و از دانش و فرهنگ واندیشه یكدیگر بهره مند می شوند. ساخت و توسعه هواپیما و كشتی باعث شده تا سفرها تا دورترین مناطق جهان ادامه یابد و بر حیرت بشر بیفزاید. دین مبین اسلام انسان را به جهانگردی و گشت وگذار در زمین توصیه فراوان كرده زیرا با سفر، علم ، آگاهی و بینش انسان ها زیادتر می شود.
از دیدگاه شریعت مبین اسلام، سفر رفتن برای كسب معرفت و دانش اندوزی و پندگیری از شگفتی‌ های طبیعت و آثار باقی مانده از امت های گذشته و بهره گیری از پیشرفت‌ ها علمی دیگران جهت برآوردن نیازهای جامعه اسلامی و تقویت توانایی آن در برابر دشمنان نه تنها مطلوب بلكه در برخی موارد لازم و ضروری است.

** مسافرت از دیدگاه قرآن
قرآن در آیات مختلف انسان را به سفر كردن تشویق كرده است. «بگو در زمین سیر كنید و بنگرید عاقبت مجرمان چگونه بوده است.»(نمل آیه 69)
و یا در آیه دیگر می فرماید: «پیش از شما سنت هایی بوده است پس روی زمین بگردید و بنگرید. نمل(36) واژه سیر كنید همان سفر كردن و با دقت نگریستن است و عبرت گرفتن است.
علامه طباطبایی در تفسیر المیزان می نویسند: از آیات و روایات بر می آید كه سیر وسفر در زمین امری پسندیده و مستحب شریعت است.
دین مبین اسلام سفر كردن و جهانگردی را وسیله عبرت می داند و انسان را به تفكر و اندیشه وا می دارد. اسلام سفر كردن را فقط برای تفریح نمی داند بلكه سفر می تواند جنبه علمی آموزشی و ... داشته باشد. در احادیث آمده است: علم را فرا گیرید حتی اگر در چین باشد.(بحار الانوار ج1ص108)
در قرآن كریم به سفر ذوالقرنین كه به تعبیری همان كوروش كبیر است اشاره شده؛ او سه سفر كرده است.
سفر به غرب: او با دیدن منظره خورشید به یاد كارگاه ذوب فلز می افتد و این نشان می دهد كه او هنرمند بوده است.
سفر به شرق: او در این سفر به محل طلوع خورشید می رسد و با مردمی كه از نظر اقتصادی و فرهنگی ضعیف بوده بر خورد می كند و مرحله سوم كه قرآن این گونه آن را توصیف می كند: باز هم راه را پی گرفت تا در میان دو كوه رسید درپس آن دو كوه مردمی را دید كه گویی هیچ سخنی را درك نمی كنند و گفتند ای ذوالقرنین یاجوج و ماجوج در زمین فساد می كنند، می خواهی خراجی بر خود مقرر كنیم تا تو میان ما و آنها سدی برآوری؟(كهف ایه 94- 95)
و این روایات و آیات نشان می دهد كه بشر برای بالا رفتن قوه تعقل احتیاج به دیدن و تجربه كردن دارد تا بهتر بیاندیشد و حقایق را دریابد.

** آداب سفر
سفر رفتن آدابی دارد كه با پرداختن به این آداب می‌ توانیم این ایام را برای خود خوشایند كنیم. برای اینكه به یك سفر مفید برویم قبل از سفر باید بررسی ‌های لازم را انجام دهیم و تمام جوانب را در نظر بگیریم.
پیامبر اسلام (ص) در حدیثی در رابطه با آداب سفر می ‌فرمایند: ... اول پیداكردن همسفر، سپس سفر...
امام صادق (ع) در حدیثی دیگر با اشاره به این‌كه یكی از اصول مسافرت همكاری و هماهنگی است، می‌ فرمایند: هرگاه دیدی همسفرانت حركت كردند،‌ تو هم حركت كن و هر گاه دیدی دست به كاری زدند، تو نیز همكاری كن! و هرگاه به كسی انفاق كردند،‌ یا قرضی دادند،‌ تو نیز انفاقی بكن و به همسفر قرض بده.
امام صادق (ع) در حدیث دیگری می ‌فرمایند: لقمان به فرزندش گفت هرگاه با گروهی به سفر رفتی، در كارهای یكدیگر خوب با هم مشورت كنید.
یكی دیگر از اصول سفر نشاط و خوشرویی است، در این رابطه امام صادق (ع) می ‌فرمایند:‌ لقمان می‌ گفت: ... با همسفران همیشه لبخند بزن، و خوشرو باش...
یكی دیگر از اصول مسافرت، كم ‌گویی در سفر است، در این رابطه امام صادق (ع) می‌ فرمایند: لقمان به فرزندش گفت: ... در سفر، سه چیز را بیشتر از دیگر همسفران رعایت كن...( یكی) سكوت بیشتر و حرف زدن كمتر.
یكی دیگر از اصول مسافرت عبادت در سفر است. در این رابطه امام صادق (ع) می‌ فرمایند:‌ لقمان به فرزندش گفت: ... به سه چیز، از دیگر همسفران بیشتر بپرداز...( یكی)، در هر فرصتی نماز بخوان.

** داشتن تعهد اخلاقی در سفر
انسانی كه سفر می كند باید به رعایت اصول اخلاقی و انسانی پایبند باشد و با رفتن به هر كشوری ارزش های دینی خود را از دست ندهد و البته با كسانی كه از كشورهای بیگانه وارد كشور ما می شوند نیز باید به خوبی و احترام استقبال كنیم؛ بسیاری بر این باورند كه سفر كردن و نوع بر خورد و لباس پوشیدن و رفتار كردن وسیله ای برای تبلیغ دین است. خوش رفتاری و انسانیت باعث جذب قلوب می شود.
از پیامبر (ص) نقل شده است: هر كس به خدا و آخرت ایمان دارد باید به همسایه خود یا كسی كه به او پناه آورده آزار نرساند و هركس كه به خدا و آخرت ایمان دارد باید مهمان خویش را گرامی بدارد.(وسایل الشیعه ج8 باب 86ص3)در قرآن كریم آمده است: خدا شما را از نیكی كردن و عدالت ورزیدن با آنان كه با شما در دین نجنگیده اند شما را از سرزمین تان بیرون نرانده اند باز نمی دارند؛ خدا كسانی را كه به عدالت رفتار می كنند دوست دارد.(ممتحنه)

** فواید سفر
در خصوص فواید سفر و مسافرت از ائمه اطهار و نبی اكرم(ص) احادیث و روایتی ذكر شده است. البته در اسلام علاوه بر اینكه به فواید آن اشاره شده محدودیت های را نیز برای بعضی از سفرها در نظر گرفته است.
در روایاتی، مسافرت مورد تشویق قرار گرفته و فواید معنوی و مادی آن یادآوری شده است. از جمله در حدیث نبوی آمده است: مسافرت كنید تا سلامتی و عافیت یابید. مسافرت كنید تا بهره مند شوید.
در حدیثی دیگر از پیامبر(ص) آمده است: مسافرت كنید تا سلامتی و روزی پیدا كنید.
با توجه به شریعت اسلام و بهره گیری از فرامین دین مبین اسلام، می توانیم به عنوان یك كشور اسلامی بنیانگذار صنعت گردشگری اسلامی باشیم و مدیران با برنامه ریزی دقیق و با بهره گیری از صاحبنظران اسلام نسبت به تعریف صنعت گردشگری اسلامی اقدام كنند.
در بسیاری از مواقع، ایجاد تغییرات مطلوب در نظام بازخوردها و نگرش ‌ها فقط از طریق مطالعه، موعظه و استدلال مقدر نیست و فراهم شدن سفری به مناطق و آشنایی با دیگران و مشاهده‌ آثار و احوال افراد گوناگون می تواند بستری مناسب برای تغییرات تدریجی و اصلاح نگرش‌ ها باشد.
سفر و بهداشت روان؛ بیشتر اضطراب ‌ها، افسردگی ‌ها، فشارها و اختلالات رفتاری ناشی از شرایط خشك و یكنواخت و بعضا ملال آور زندگی است كه سلامت روان فرد را به مخاطره می اندازد. عزم سفر و تغییر محیط موثرترین شیوه تامین بهداشت روان و بالطبع سلامت جسم و جان است.
سفر و تعالی شخصیت؛ سیر و حركت یكی از شرایط شكوفایی شخصیت و مناسب ‌ترین فرصت برای زدودن عادات نامطلوب فكری و رفتاری و تعالی منش و شخصیت است. سیر و حركت در هر لحظه، فرد را روحی تازه و نیرومند و انرژی نوینی می‌ بخشد و هر لحظه فرصت‌ های نوین و امكانات تازه‌ای پیش می‌ آورد كه فرد را مجبور می‌ كند توانایی ‌های خود را بروز داده و مسئولیت پذیری و مهارت‌ های مطلوب اجتماعی را بیاموزد.
مهمترین فایده و اثر سیر و سفر از نقطه نظر اسلام، پندگیری و عبرت آموزی از گذشتگان و تاریخ است. در قرآن، آیات بسیاری، همت و كوشش مردم را به شناخت آفاق وجود و اسرار آفرینش و آثار رحمت الهی و نشانه ‌های علم و قدرت پروردگار توجه می دهد.
سفر و پیوندهای عاطفی با همسفرها؛ از جمله آثار مهم روانی و تربیتی سفر، پیوندهای عاطفی با همسفران، ارتباط با خویشان و صله ارحام، دیدار همفكران و آشنایی با انسان‌ های مسئولیت ‌پذیر است.

انگیزشی و موفقیت

چطور به ناخوداگاهون دست پیدا کنیم و تغییرش بدیم تا فرکانس هایی که میفرسته تغییر کنه و بدنبالش اتفاقات زندگیمون تغییر کنه ؟!🧐
.
🧘‍♂️اولین مرحله پذیرشه …
.
👈من تا نپذیرم که این پروسه زمان بریه و مدام عجله داشته باشم برای تغییر شرایطم ، دوباره برمیگردم تو سبک روزمره و فراموش میکنم.مثل بیشمار آدمایی که فقط به صورت بالقوه ازین مطالب اطلاع دارن !! یعنی به عمل تبدیل نشده و همون آدم سابقه با یه سری دانش که ازش آویزونه .
👇
“تفکری که عمل رو به دنبال نداشته باشه ، توهمی بیش نیست …”
.
✊تکرار
مرحله بعدی ، تکراره .
تکرارِ چی؟! تکرار کلمات و یا افکاری که درجهت خواسته های توئه .
.
ما وارد هر کشوری که بشیم اگر با زبان خودمون شروع به صحبت کنیم ، مارو نمیفهمن . حالا من هی بیام شعر بخونم ، یا کلمات قشنگ بکار ببرم ، اون آدم متوجه منظور من نمیشه.
🧘‍♀️همونطوری که هر کشوری ، زبان خاص خودشو داره ، هر ضمیری هم ، زبان خاص خودشو داره .
🤘سیستم ضمیرناخودآگاه به شدت شبیه زبان بچه هاست!
.
🕳شاید اصطلاح کودکِ درون رو شنیده باشی . این اصطلاح برای توصیف هرچه بهتره ضمیرناخودآگاه بیان شده . ولی این روزا که مردم ذهنشون بیشتر باز شده ، تا حد خوبی مفهوم ضمیر ناخودآگاه رو درک میکنن...

روز خبرنگار

روز خبرنگار را به کلیه خبرنگاران و همکاران عزیز و پرتلاش در روابط عمومی ستاد سازمان و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سراسر کشور و همه کسانی که به جامعه حمل و نقل مسافر خدمت می کنند تبریک گفته و برای همه شما عزیزان سلامتی و موفقیت روز افزون آرزومندم

انتخاب شایسته

انتصاب قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ستاد ، امور استان ها و مجلس شورای اسلامی

✅داریوش امانی به عنوان قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ستاد ، امور استان ها و مجلس شورای اسلامی منصوب شد.

✅به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای،طی حکمی از سوی عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان، داریوش امانی به عنوان قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در ستاد ، امور استان ها و مجلس شورای اسلامی منصوب شد.
مدیریت شرکت مسافربری #عدل_اصفهان # فشارکی این انتخاب شایسته را به جامعه #حمل_و_نقل تبریک عرض می نمایند امید است در سایت حق تعالی گامی موثر در جهت اعتلای فرهنگ حمل و نقل برداشته شود

خرید اینترنتی

مزایای خرید اینترنتی بلیط اتوبوس  از سایت شرکت مسافربری عدل اصفهان

 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • انتخاب بین سرویس های مختلف بر اساس ساعت حرکت
 • اطلاع فوری از سرویسهای با بیشترین تخفیف و کمترین قیمت
 • امکان برگشت و رهگیری بلیط هایی که از طریق اینترنت تهیه شده است
 • انتخاب دلخواه صندلی مورد نظر
 • امکان تهیه بلیط برگشت با مشاهده‌ی زمانبندی مقصد
 • کمک به جبران کمبود زمانی ناشی از مشغله های کاری
 • کاهش ترافیک ناشی از عدم حضور فیزیکی در دفاتر مسافربری
 • کاهش ترافک، کاهش مصرف سوخت فسیلی، کاهش آلودگی هو

راز موفقیت

از زبان بزرگان راز موفقیت چیست ؟

”وقتی می فهمی در مسیر موفقیت قرار گرفته ای که کاری را انجام دهی که دوستش داری حتی اگر دستمزدی بابت آن دریافت نکنی.”

اپرا وینفر

 • از نظر بزرگان افکار بزرگ می تواند یک عامل موفقیت باشد.

” خطری که بسیاری از ما را تهدید می کند تعیین اهداف بلند و نرسیدن به آن ها نیست بلکه اغلب ما اهداف کوچکی انتخاب می کنیم و به همان می رسیم.”

میکل آنژ

 • ایجاد تعادل در زندگی یک راز موفقیت است.

” در زندگی شخصی و کاری همیشه جنگ دائمی میان آرامش و آشفتگی هست که هیچ یک پیروز نمی شود اما اینکه چگونه هر دوی آن ها را مدیریت کنید رمز موفقیت در زندگی است.”

فیل نایت

 • یکی از رموز موفقیت عمل گرا بودن است. پس مرد عمل باشید.

از مدت ها قبل متوجه شدم که افرادی که اهل عمل هستند به ندرت عقب می ایستند تا اتفاقی برایشان رخ دهد، آن ها بیرون می روند و به آن چه می خواهند می رسند.”

لئوناردو داوینچی

 • به توانایی هایتان باور داشته باشید.

 ” اگر بتوانی چیزی را تصور کنی، می‌توانی آن را انجام دهی.”والتر دینزی

 • نگرش مثبت داشته باشید تا در راه موفقیت بدون ترس و هراس وارد شوید.

” هیچ چیز نمی تواند انسانی با نگرش مثبت را از دستیابی به هدفش بازدارد و هیچ چیز نمی تواند به انسانی با نگرش منفی کمک کند.”توماس جفرسون

 • شجاعت پیروی از قلب خود را داشته باشید و به دنبالش بروید.

”شجاعت پیروی از قلب و بصیرت خود را داشته باشید، آن ها می دانند شما واقعا می خواهید به چه کسی تبدیل شوید، بقیه چیزها ثانویه است.”

 • اگر می خواهید در هر زمینه ای موفقیت بدست آورید. سختکوش باشید و تلاش بی قفه کنید.

” اگر نخواهید بیشتر از ظرفیت های یک انسان معمولی تلاش کنید به موقعیت های بالا دست پیدا نمی کنید.”

جی سی پنی

راز موفقیت افراد موفق در اراده و عزم راسخ است. برای رسیدن به هدف هایتان مصم باشید.

” پس از آن که تصمیم گرفتم به چیزی که می خواهم برسم، دیگر نه زمان، نه میزان نیروی کار و نه پول نمی تواند جلوی من را بگیرد که به بهترین چیزی که برای من است دست پیدا کنم. تا امروز این کار را کرده ام و با آن پیروز خواهم شد، می دانم.”

کلنل سندرز

هرگز و هرگز ناامید نشوید و تصمیم های خود را به عقب نیندازید.

” برنامه خوبی که امروز اجرا شود بهتر از برنامه کامل فردا خواهد بود”

ژنرال ویلیام

راز موفقیت در تمرکز است.سعی کنید بر روی یک هدف وقت بگذارید و قدم به قدم پیش بروید.

“مردم با تمرکز بر روی چند هدف در یک زمان، برای هدفی که می توانند در یک سال به دست آورند بیشتر از ده سال وقت صرف می کنند.”

آنتونی رابینز

ایمنی در حمل و نقل

ایمنی در حمل‌ونقل

حمل‌ونقل ايمن، كارا و موثر از اركان اصلي رسيدن به توسعه اقتصادي، اجتماعي و سياسي پايدار در كشور است. حمل‌ونقل ايمن، نعمت مهمي است که در تأمين امنيت جاني افراد تأثير بسزايي دارد و از آنجا که مهمترين ثروت و عامل پيشرفت يك جامعه جمعيت آن ميباشد، هر گونه تعلل در ارتقاي ايمني، مانعي در راه پيشرفت و توسعه تلقي مي‌گردد. ايمني نه تنها در شيوه‌هاي مختلف حمل‌ونقل، بلكه در تمامي اجزاي مرتبط با آن نيز بايد نهادينه شود. سياست‌هاي ايمني و استانداردهاي سفر ايمن چه در زمينه حمل‌ونقل و چه در زمينه وسايل نقليه بايد به طور روشن و صريح تعيين گردند. منافع ايمني بايد در درجه اول اهميت قرار گيرند و نسبت به منافع مادي و اقتصادي طرح‌ها ارجحيت داشته باشند. سيستم‌هاي حمل‌ونقل همگاني ايمن بايد مورد تشويق و ترويج قرار گرفته و زيرساخت‌هاي مورد نياز تأمين و تقويت گردند.
سوانح و تصادفات رانندگي، علاوه بر ايجاد خسارت‌هاي بزرگ روحي، جاني و مشکلات عديده اجتماعي، حدود 7 درصد از توليد ناخالص ملي کشور در سال را از بين ميبرد که رقمي قابل توجه است، در حالي که اصل بنيادي و شالوده برنامه‌هاي جهاني حمل‌ونقل پايدار بر فرايند سيستم ايمن استوار مي‌باشد و رويكرد سيستمي همه‌جانبه، ابزار اصلي و مهم براي پيشگيري از سوانح ترافيكي در ايران و جهان به شمار مي‌آيد.
قطعا هماهنگي و همدلي بخش‌هاي مختلف جامعه براي فعاليت در زمينه ايمني حمل‌ونقل و عمل بر مسؤوليت‌هاي اجتماعي، انساني، اخلاقي و در كنار آن مسؤوليت قانوني و اقتصادي همه دستگاه‌هاي دولتي و غير دولتي در رسيدن به اهداف مورد نظر مي‌تواند مسير برون‌رفت از بحران سوانح ترافيكي در كشور باشد.
تغيير در الگوهاي فكري و ذهني اقشار جامعه به ويژه در برنامه‌ريزان بخش آموزش از فردمحوري به جامعه‌محوري، مشاركت همگاني در ارتقاي ايمني حمل‌ونقل، بهره‌برداري و استفاده از حمل‌ونقل منطبق با معيارهاي دانش روز و استاندارد، پيش‌زمينه حرکت در مسير ارتقاي ايمني حمل‌ونقل محسوب مي‌شود.

جملات بزرگان

زیبا ترین جملات بزرگان

شنیدن جملات بزرگان بخاطر بار مثبتشان همیشه انگیزه و روحیه بالایی را به وجود ما انسان ها می بخشد و می تواند تلنگری در ادامه مسیر های زندگیمان باشد،در این مطلب سعی کرده ایم مجموعه ای از زیباترین و تآثیرگذارترین جملات بزرگان را در سایت عدل اصفهان در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم.

 

جملات بزرگان

یه روزی با کسی روبرو میشین

که به گذشته شما اهمیت نمیده؛

چون میخواد توی آیندتون،

کنار شما باشه ...

آلفرد_هیچکاک

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

پدرم گفت:

مردم دودسته اند

بخشنده و گیرنده.!!؟؟

گیرنده ها

بهتر میخورند

اما

بخشندگان بهتر میخوابند ...

مارلو توماس

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

زندگی عمر کردن نیست

بلکه رشد کردن است

عمر کردن کاری است

که از همه حیوانات بر می آید.

اما رشد کردن هدف والای انسان است

که عده معدودی میتوانند

ادعایش را داشته باشند.

جورج_برنارددشو

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

وضع و حال مردمان تنگ فکر

به وضع و حال

بطریهای تنگ دهان می ماند؛

هرچه کمتر در خود دارند،

با سر و صدای بیشتری

آن را به خارج پرتاب می کنند.

الکساندر پوپ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

برای موفقیت باید از 3 مرحله گذشت:

ابتدا مورد تمسخر واقع میشوی

سپس با خشونت به مخالفت با تو میپردازند

سرانجام به تو ایمان می آورند

آرتور شوپنهاور

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

جا مانده است چیزی جایی

که هیچ گاه دیگر

هیچ چیز جایش را پر نخواهد کرد...

نه موهای سیاهُ

نه دندان های سفید!

حسین_پناهی

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

حکایت درخت

خواب دیدم ما را بریدند

و به کار خانه چوب بری بردند

آنکه عاشق بود پنجره شد

آنکه بی رحم، چوبه ی دار

از من اما

دری ساختند برای گذشتن...

پل الوار

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

فکرش را بکنید

کسی خودش را در آب انداخته

از دو حال خارج نیست

یا شما برای نجاتش

خود را به آب می اندازید و

در فصل سرما

به عواقب بسیار

سخت آن دچار می شوید

یا او را به حال خود

وا می گذارید ...

شیرجه های نرفته گاهی

کوفتگی های عجیبی

به جا می گذارند ...

آلبر کامو

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید

در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست.

چارلی_چاپلین

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

بعضی وقت ها به جای جر و بحث

فقط به طرف نگاه میکنی و تعجب میکنم

که این حجم وسیع بی عقلی و نفهمی

چطور توی کله ای به این کوچکی جا شده !

آلپاچینو

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

زندگی مانند دوچرخه سواری است. برای این که بتوانید تعادل خود را حفظ کنید باید همیشه در حرکت باشید.

اینشتین

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

هر آدمی در زندگی باید کسی رو داشته باشه

که حس کنه با نبودنش دنیاش

خراب میشه!

اگر در طول عمرت همچین کسی رو نداشتی

فقط عمرتو هدر دادی!

الهی قمشه ایی

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

دستانم بوی گل می داد

به جرم چیدن گل

به کویرم تبعیدم کردند و

یک نفر نگفت:

شاید گلی کاشته باشد!

سینا بهمنش

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تمام افکار خود را

روی کاری که دارید

انجام می دهید متمرکز کنید؛

پرتوهای خورشید

تا متمرکز نشوند نمی سوزانند ...

گراهام بل

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

آنگاه که شب فرا رسید و همه پدیدگان فرو خُفتند ابردریاها به پا می خیزند، آیا تو هم بر می خیزی ؟

ارد بزرگ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

همیشه به خاطر داشته باشید که دنیا هرگز مدیون شما نیست ، زیرا قبل از شما نیز وجود داشته است .

جان استیل

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

وقتی که شما به بدبینی عادت کنید ، بدبینی به اندازه خوشبینی مطلوب و دوست داشتنی است .

آرنالد بنت

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

پیش از آنکه با کسی پیمانی ببندید ، دمی درباره توانایی خود در اجرای آن بیندیشید و سپس پاسخ گویید .

ارد بزرگ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست .

فردریش نیچه

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

تنها زمانی می توانید چیزی را که ریشه های عمیق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببینید که آن چیز در کار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد .

جی.هیلیس میلر

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

شکست های زندگی ، درهای پیروزی را می گشاید و خودپسندی درهای پیروزی را یکی پس از دیگری می بندد .

ارد بزرگ

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

خوشا به حال پیمان منشانی که وجودشان به پیرایه پاکی و شرم آراسته شده .

بزرگمهر

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

حیات آدمی در دنیا همچون حبابی است در سطح دریا .

جان راسکن

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

رشد آدمیان تنها زمانی پایدار خواهد بود که بر اساس شایستگی ها و توانایی آنها باشد .

خودشناسی

چطور ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم ؟

 

زمانی که فکری وارد ضمیر ناخودآگاه  شما بشود، کم کم این فکر به سبک زندگی شما تبدیل خواهد شد. اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم، بعد از ثبت فکر و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه ، شما کم کم طبق همان فکر عمل میکنید! انتخاب هایتان بر اساس آن خواهد بود و اتفاقاتی هم که برایتان در زندگی رخ می دهد، تثبیت کننده ی همین فکر هستند. اگر با توجه به این مسئله، بتوانید افکار مثبت را وارد ذهن تان کنید و یا افکاری که خلق کننده ی ثروت هستند، می توانید خیلی زود به موفقیت برسید و یا به چیزهایی که خیلی وقت بود دست پیدا نکرده اید، در سریع ترین زمان ممکن به آنها دست بیابید. در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد شیوه ی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه توضیحاتی را به شما بدهیم.

ضمیر ناخودآگاه چگونه عمل می کند ؟

این ضمیر جایی است که افکار غالب شما در آنجا قرار گرفته اند. اگر بخواهی با مثالی در مورد آن توضیح دهیم، فرض کنید که تازه می خواهید رانندگی را یاد بگیرید؛ زمانی که دست به فرمان می شوید، ترس زیادی در شما وجود دارد و همواره نگران هستید که نکند فلان کار را اشتباه انجام دهید و این کارتان منجر به تصادف شود یا مشکلی دیگر شود. اما با گذشت زمان، کم کم شما تمام مراحل رانندگی را بدون هیچ ترسی انجام می دهید و حتی لازم نیست که به نحوه ی رانندگی کردنتان هم دقت کنید؛ چرا که به این کارت عادت کرده اید و برایتان مثل یک کار معمولی شده است. در واقع این قدرت ضمیر ناخودآگاه است.
شما آنقدر آن کار را تکرار کردید و آن قدر این اتفاق که رانندگی کردن است در زندگی شما افتاد، تا بالاخره افکار مربوط به آن وارد این ضمیر شد و شما بعد از مدتی حتی لازم نبود که به نحوه ی رانندگی کردنتان هم دقت کنید و ضمیر ناخودآگاه تمام کارهای مربوط به رانندگی را انجام می دادید.

برای هر مسئله ی دیگری نیز به همین شکل است و هر رفتاری که از شما سر می زند و یا هر تصمیمی که در زندگی می گیرید، به واسطه ی افکاری هستند که در ضمیر ناخودآگاه تان به ثبت رسیده. اگر بتوانید یاد بگیرید که چطور برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه را انجام دهید ، می توانید به هر آنچه که می خواهید برسید.

ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه

چطور برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه را انجام دهیم ؟

اما اکنون سوال اینجاست که چطور یک فکر را وارد این ضمیر کنیم و آن را برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم کم کم بر اساس آن رفتار کنیم و تصمیم بگیریم. در ادامه برخی شیوه های کاربردی را به شما آموزش می دهیم که به واسطه ی آنها یک فکر کم کم تبدیل به باور می شود و این باور هم کم کم در ضمیر ناخودآگاه تان نهادینه خواهد شد و شما طبق همان عمل می کنید.

اگر دوست دارید که بدانید چطور برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه را انجام دهید، ادامه ی مقاله را از دست ندهید.

دلایل منطقی برای فکرتان بیابید

هرچه برای فکری که دارید، دلایلی بیاورید که ذهنتان بیشتر آنها را می پذیرید، بیشتر به این کمک می کنید که فکر وارد ضمیر ناخودآگاه شود. پس به دنبال دلایل منطقی باشید و به هر شکلی که می توانید به ذهن ثابت کنید که این فکر درست است و باید انجام شود. حتی یک فکر ممکن است اشتباه باشد؛ اما در زمانی که ذهن دلیل منطقی برای آن بیابد، آن را وارد ضمیر ناخودآگاه می کند!
مثلا افراد معتاد شاید در ابتدا در مقابل کشیدن مواد مقاومت کنند، اما کم کم ذهن شان لذتی که از این کار می برند را به عنوان یک دلیل منطقی می پذیرد و بعد از مدتی می بینید که نمی توانند از مواد دست بکشند؛ چرا که لذتی که از آن می بردند در ضمیر ناخودآگاه آنها ثبت شده و به آنها فرمان کشیدن مواد را می دهد.

پس برای هر فکری که دارید، دلایلی پیدا کنید که ثابت کند این فکر درست است. اگر بخواهیم مثالی برای انجام درست تر این کار بزنیم، فرض کنید که می خواهید افکاری ثروت آفرین را وارد ذهن تان کنید، اما ذهن مقاومت می کند و به شما مشکلات اقتصادی جامعه، فقر و … را نشان می دهد. برای از بین بردن این مقاومت ذهن، باید افکاری منطقی تر پیدا کنید. پس باید به دنبال افراد ثروتمند بروید، کتاب هایی در این زمینه بخوانید و … تا بتوانید بالاخره دلایلی به ذهن تان بدهید که این افکار جدیدتان درست هستند و باید وارد ضمیر ناخودآگاه شوند.

با افرادی که این فکر را دارند ارتباط بگیرید

سعی کنید با افرادی که فکری که شما می خواهید در ضمیر ناخودآگاه تان ثبت کنید را دارند، ارتباط برقرار کنید. هر فرد تحت تاثیر 5 نفر از افرادی است که با آنها ارتباط گرمی دارد. به همین دلیل اگر شما افرادی که در زندگیتان هستند را با وسواس انتخاب کنید و فقط به سراغ کسانی بروید که فکر خاص شما را در سر می پرورانند، کم کم شما هم از آنها تاثیر می گرید و می توانید این فکر را در ضمیر ناخودآگاه تان وارد کنید.

رفتار، نحوه ی تصمیم گیری، نحوه ی برخورد با مشکلات، نحوه ی حل مسائل و تمامی کارهایی که این افراد به واسطه ای فکر غالبشان انجام می دهند، به شما کمک می کند که یاد بگیرید چطور این فکر را تبدیل به باور و سپس یک فکر ناخودآگاه کنید.

کتاب هایی در مورد فکرتان بخوانید

شما باید دلایلی منطقی برای فکرتان پیدا کنید تا بتوانید آن را وارد ضمیر ناخودآگاه کنید و هیچ چیزی بهتر از کتاب نمی تواند به شما در این زمینه کمک کند. به دنبال کتاب هایی از نویسندگانی باشید که فکری که شما می خواهید را در سر می پرورانند. کتاب های آنها بیشترین کمک را به شما خواهند کرد! آنقدر در این کتاب ها دلایل منقطی ذکر شده که نهایتاً ذهنتان مقاومتش را از دست می دهد و خیلی راحت می توانید فکر را تبدیل به فکر غالب کنید.

این کتاب ها را چندین و چند بار بخوانید، به شکلی که حتی آنها را حفظ کنید. چرا که هر بار که مقاومت ذهنی داشتید، می توانید نوشته های کتاب را به یاد بیاورید و از آنها برای در هم شکستن این مقاومت استفاده کنید.

فیلم های مرتبط با فکرتان ببینید

فیلم ها هم تاثیر خیلی زیادی روی ذهن می گذارند. حتماً تا به حال بارها در تلویزیون دیده اید که دیدن ماهواره را برای خانواده ها ممنوع کرده اند! دلیل این کار این است که افکاری که در پشت فیلم نهادینه شده، کم کم وارد ضمیر ناخودآگاه اعضای خانواده می شوند و کاری می کنند که آنها هم به مانند شخصیت های فیلم رفتار کنند و نقش اجتماعی شان را در جامعه به مانند این شخصیت ها ایفا نمایند. حتی زمانی که کودکان در حال تماشای فیلم هستند، اگر دقت کنید میبینید که نام برخی از شخصیت های کارتونی را روی خود می گذارند که این به خاطر همان وارد شدن افکار فیلم کارتونی در ذهن آنهاست.

اگر بتوانید فیلم هایی مرتبط با فکر مورد نظرتان را ببینید، تبدیل کردن این فکر به باور برایتان کاری نخواهد داشت. برخی از سکانس های فیلم ها خیلی فکر شما را تایید می کنند که به شما پیشنهاد می کنیم که حتما چندین و چند بار این سکانس ها را مشاهده کنید.

در کانال ها و گروه های مرتبط با فکرتان در شبکه های اجتماعی عضو شوید

شبکه های اجتماعی اخیراً رشد فوق العاده ای داشته اند و محبوبیت آنها حتی از فیلم و کتاب هم بیشتر است! به همین جهت از آنها غافل نشوید. در گروه ها و کانالهای مختلف که فکری مشابه به فکر شما دارند، عضو شوید و هر روز مطالب آنها را بخوانید. همین کار هم باعث میشود که فکرتان بیشتر تایید شود و کم کم وارد ضمیر ناخودآگاه بشود.

حتی در گروه ها می توانید دوستان جدیدی بیابید و با آنها به صورت حضوری ملاقات کنید و بحث هایی در مورد این فکر داشته باشید. همه ی این ها نهایتاً منجر به پذیرفتن فکر از سوی ذهن می شود و مقاومت های پی در پی ذهن با این کارها از بین خواهد رفت.

نتیجه فکر جدید را از نزدیک ببینید و لمس کنید

فکرتان در مورد چیست؟ آیا فکری در مورد افزایش ثروت مالی دارید؟ آیا فکری در مورد روابط عاطفی فوق العاده دارید؟ آیا فکری در مورد سلامتی دارید؟ هر نوع فکری در مورد هر موضوع خاصی که دارید، به سراغ نتیجه ی عمل به این فکر بروید تا آن را از نزدیک مشاهده کنید و لمس نمایید. زمانی که این کار را انجام دادید، شاید مقاومت ذهن به صورت کامل از سر راهتان برداشته شود؛ چرا که دیگر به چشم می بینید و به گوش می شونید و بهتر می توانید فکر را تبدیل به باور و سپس فکر غالب کنید.

مثلاً اگر فکری در خصوص روابط عاطفی بی نظیر دارید که میخواهید آن را وارد ضمیر ناخودآگاه خود کنید، پس به سراغ کسانی بروید که روابط بی نظیری با هم دارند و زوجینی را از نزدیک ببینید که عاشقانه هم را دوست دارند و یا اگر فکری در مورد ثروت مالی دارید، به سراغ ثروتمندان بروید و آنها و نحوه ی زندگیشان را از نزدیک ببینید.

در مورد فکرتان تصویر سازی ذهنی داشته باشید

ذهن فرق بین تجسم و واقعیت را متوجه نمی شود. اگر این را قبول ندارید، پس یک لیمو ترش یا لواشک خیلی ترش را تصور کنید و تصویر سازی کنید که در حال خوردنشان هستید. می بینید؟ دهانتان به آب می افتد؛ در صورتی که در واقعیت لیمو ترش یا لواشک وجود ندارد! همین نشان می دهد که می توانید از این روش برای وارد کردن فکر به ضمیر ناخودآگاه استفاده کنید.

نتیجه ای که قرار است از این فکر جدید حاصل شود را بارها در ذهن تان در موقعیت های مختلف تجسم کنید. این تجسم کردن بهتر است همراه با جزئیات باشد! یعنی اگر فکری در رابطه با ثروت مالی دارید، پس کاملاً تجسم کنید که ثروت تان را در چه جاهایی خرج می کنید، چطور سرمایه گذاری می کنید و …!

عبارات تایید کننده فکرتان را با خود تکرار کنید

عباراتی در مورد تایید فکرتان بسازید و آنها را بارها تکرار کنید. به عنوان مثال اگر فکری در رابطه با روابط عاطفی بی نظیر دارید، پس عبارتی مانند من روابط عاطفی فوق العاده ای دارم را بسازید و روزانه هر چقدر که می توانید آن را تکرار کنید. کلام تان تاثیر فوق العاده ای روی ذهن و ضمیر ناخودآگاه تان می گذارد. پس از این تاثیر استفاده کنید و فکر جدیدتان را به واسطه ی آن تبدیل به فکر غالب نمایید.

این عبارات نباید منفی باشند. مثلا نباید بگویید که من روابط پردردسر نمی خواهم یا …! چون ذهن فقط تایید کننده است و فرق بین میخواهم یا نمی خواهم را متوجه نمی شود. وقتی که می گویید روابط پردردسر را نمی خواهم، یعنی روابطی پردردسر را در موقع تکرار جمله در ذهن می پرورانید که این صحیح نیست. پس حتما به شکلی مثبت جملات را بسازید و تکرار کنید تا در نهایت به آنچه که میخواهید برسید و فکر را وارد ضمیر ناخودآگاه کنید.

در رابطه با فکر جدید بنویسید

نوشتن تاثیر خیلی زیادی دارد. حتی در قرآن کریم هم در رابطه با قلم قسم یاد شده. این یعنی نوشتن تاثیر فوق العاده ای می گذارد و اگر در مورد فکری که دارید، دائما بنویسید و ذکر کنید که دقیقاً از این فکر چه می خواهید و …، می توانید خیلی زود آن را وارد ضمیر ناخودآگاه کنید و نتایج را کم کم به وجود آورید.

در داخل نوشتن هم نمی خواهم و … را ذکر نکنید. فقط و فقط بنویسید که چه می خواهید و دوست دارید که به واسطه ی این فکر چه اتفاقی بیفتد تا دقیقا نتایجی را خلق کنید که مطابق خواسته تان است.

با این شیوه می توانید در سریع ترین زمان ممکن افکاری که می خواهید را وارد ضمیر ناخودآگاه تان کنید و زندگی تان را دگرگون سازید. فقط به یاد داشته باشید که همه ی این کارها نیاز به تکرار و مداومت دارند. ذهن خیلی سخت افکار را وارد این ضمیر می کند و شما باید آگاه باشید که با تمرین اندک و کم نمی توانید به خواسته ای که دارید برسید. مثال رانندگی که در ابتدا گفتیم را به خاطر آورید! برای این که رانندگی برایتان تبدیل به عادت شود، نیاز به تکرار داشتید و برای هر مسئله ی دیگری هم به همین شکل است.

#پیش_بسوی_موفقیت

www.adlesfhahan.com

تاریخچه اتوبوس سازی

تاریخچه شرکت اتوبوس سازی اسکانیا

 

اسکانیا Scania یک شرکت خودرو سازی است که تولید کننده انواع اتوبوس، کامیون، کشتی و موتورهای دیزلی می باشد. این شرکت در کشور سوئد و در جنوب شهر استکهلم واقع شده است.

 اتوبوس‌های اسکانیا در ایران نیز به خاطر قیمت مناسب آنها و هزینه نگهداری پایین سهم قابل ملاحظه‌ای از بازار حمل و نقل بین شهری را به خود اختصاص داده است. تعاونی‌های زیادی هستند که در شرکت خود برای جا به جایی مسافران از اتوبوس‌های اسکانیا استفاده می‌کنند. امروزه خرید بلیط اینترنتی اتوبوس نیز ساده‌تر از گذشته شده، و شما تنها با چند کلیک می‌توانید قیمت بلیط اتوبوس، شرکت تعاونی و حتی نوع اتوبوس‌ها را مشاهده کنید. آدرس اینترنتی https://adlesfahan.com تمام این جزئیات را در اختیار شما قرار می‌دهد. در ادامه با همراه باشید تا اتوبوس‌های شرکت اسکانیا را بیشتر بشناسیم.

مختصری از تاریخچه شرکت اسکانیا

اولین شروع شرکت اسکانیا به تاریخ ۱۸۹۱ بر می‌گردد، زمانی که یلیپ ورسن کارخانه‌ای جهت ساخت واگن‌های راه آهن تأسیس کرد. از طرفی در اوایل سال ۱۹۰۰ یک کارخانه دوچرخه سازی توسط گوستاو اریکسون راه اندازی شد، که نام آن را اسکانیا گذاشت. بعد از مدتی این کارخانه به سمت صنعت خودرو سازی پیش رفت و با شرکت یلیپ ورسن ترکیب شد.

رفته رفته شرکت اسکانیا به تولید اتوبوس هم روی آورد و تا سال ۱۹۲۰ تولیدات این شرکت به اتوبوس و کامیون اختصاص یافته بود. این روند همچنان تا شروع جنگ جهانی ادامه داشت، تا اینکه بعد از جنگ جهانی دوم آنها دوباره شروع به تولید اتوبوس‌ها و کامیون‌ها کردند و توانستند شهرت جهانی پیدا کنند.

کامیون‌ها و اتوبوس‌های اسکانیا از سه دهه قبل تا کنون در ایران نقش مؤثری داشته اند. شرکت عقاب افشان نماینده تولید اتوبوس و ماموت نماینده خودروهای سنگین سکوی پرتاب اسکانیا در ایران بوده اند. عقاب افشان از قبل تر نماینده قطعات یدکی محصولات اسکانیا بود و از آنجا که قیمت و کیفیت محصولات آن بسیار مناسب و درایران فراگیر شده بود، خیلی زود به بخش مهمی از نیازهای حمل و نقل مسافربری تبدیل شد. امروزه شاهد طیف گسترده ای از اتوبوس‌های اسکانیا در ناوگان حمل و نقل بین شهری هستیم که با رضایت مندی رانندگان و مسافران همراه بوده است. در سامانه مستر بلیط و با خرید بلیط عدل می‌توانید انواعی از این اتوبوس‌ها را ببینید.

شرکت عقاب افشان در ایران با سه نوع از این اتوبوس‌ها یعنی مارال ۴۲۱۲، مارال ۴۲۱۴ و درسا توانسته حضور خود را بیش از بیش پر رنگ تر کند. در ادامه می‌خواهیم این سه محصول را که از سری K اتوبوس‌های اسکانیا هستند به شما معرفی کنیم.

 

اتوبوس مارال ۴۲۱۲

اتوبوس مارال ۴۲۱۴ اتوبوسی متوسط است که جهت استفاده در مسافت‌های کوتاه ساخته و طراحی شده است. پیشرانه ای که در این خودرو تعبیه شده ۶ سیلندر و مجهز به اینترکولر و توربو شارژر می‌باشد. این پیشرانه توانایی تولید ۴۱۰ اسب بخار قدرت و ۲۰۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. گیربکس به کار گرفته شده در این نوع اتوبوس ۸ سرعته اتوماتیک که مجهز به ریتاردر است و امکان تعویض دنده به صورت دستی نیز برای آن فراهم شده است.

شرکت عقاب افشان سه نوع مدل از این اتوبوس یعنی معمولی، وی آی پی تخت شو و وی آی پی نیمه تخت شو را روانه بازار می‌کند. در اتوبوس‌های معمولی مارال ۴۲۱۲ تعداد صندلی‌ها به جز راننده ۴۴ عدد، در VIP نیمه تخت شو ۳۰ عدد و در VIP تخت شو به ۲۵ صندلی می‌رسد.

بسیار از مسافران با خریدبلیطاز این نوع اتوبوس و امکاناتش برای مقاصد خود انتخاب می‌کنند. طول مارال ۴۲۱۲ حدود ۱۲.۵ متر که کلاس آن از ولوو سری B۹R پایین‌تر است. اما از نظر امکانات و تجهیزات می‌تواند با رقبای خود رقابت کند. این امکانات شامل سیستم تهویه هوا، یخچال و قهوه جوش، آئینه‌های برقی با سیستم گرمایشی و سیستم ضد سرقت هستند.

اتوبوس مارال ۴۲۱۴ LX

تفاوت مارال LX ۴۲۱۴ با مارال ۴۲۱۲، در قابل چرخش بودن یکی از محورهای عقب است. این قابلیت باعث می‌شود که اتوبوس برای گردش بسیار راحت تر عمل کند. طول این مارال ۱۴.۲ متر که اتوبوس‌های معمولی آن قابلیت جا به جایی ۵۸ مسافر، و VIP آن نیز ۳۸ نفر ظرفیت دارد. لازم به ذکر است که شرکت عقاب افشان برای این نوع مارال وی آی پی تخت شو در نظر نگرفته و تنها وی آی پی نیمه تخت شو تولید می‌کند. مارال LX ۴۲۱۴ از نظر امکانات و تجهیزات تفاوت چندانی با مارال ۴۲۱۲ ندارد.

 

اتوبوس درسا

درسا از جدیدترین محصولات شرکت عقاب افشان می‌باشد که اتوبوس‌های آن مختص مسافت‌های طولانی و بین شهری است. از نظر پیشرانه تفاوتی بین مارال و درسا نیست و هر کدام از آنها ۶ سیلندر ۴۱۰ بخاری دارند. اتوبوس‌های درسا از امنیت و آسایش بالایی برخوردار و موجب رضایت خیلی از مسافرانی بوده که از طریق خرید بلیط از این نوع اتوبوس بهره برده اند. ظرفیت اتوبوس‌های معمولی درسا ۴۴ صندلی، وی آی پی تخت شو ۲۵ صندلی و وی آی پی نیمه تخت شو ۳۰ صندلی است. امکانات و تجهیزات درسا همانند مارال شامل سیستم تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی، مانیتورهای LCD همراه با دی وی دی پلیر، یخچال و قهوه جوش و سیستم الکترونیکی ضد سرق است. اتوبوس‌های درسا از ترمزهای ضد قفل ABS بهره می‌برد.

سیر تکاملی اتوبوس

سیر تکاملی اتوبوس در ایران

چرا مسافرت همیشه جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته است؟ چرا عده ای حیطه امن خانه را رها کرده و به سفرهای خطرناک و پر فراز و نشیب می پردازند؟ سفر آشنایی با جهانی کوچک با مردمانی نامعلوم است که تجربیات لذت بخشی را به فرد القا می دارد. لذت بردن از بازی بچه ها کنار ساحل و خانه ای که با شن می سازند و دوباره از نو بنا می کنند، نظاره درختان سر به فلک کشیده و خورشیدی که در میان این درختان خود را پنهان و پیدا می کند، تمامی این موارد لذت های سفر است که انسان را به دور از روزمرگی نگه می دارد. دور بودن از روزمرگی ها می تواند روان سالم تری را برای انسان ها به ارمغان بیاورد. سلامتی روان یکی از بعدهای لذت بخش مسافرت است. این سلامتی زمانی جلوه شیرین تری به خود می گیرد که مقصد و وسیله دلخواه را با خود به همراه داشته باشد.

 

بسیاری از ما لذت شیرین مسیر را به وسیله های مختلف از خود دور می کنیم. تصور کنید، در مسیر شمال هستید، آیا می شود از یک مسیر زیبا پر از درخت و کوه به راحتی عبور کرد؟ یا مسیرهای کویری با دشت های بی نظیر را نادیده گرفت؟ سفر زمانی لذت های خاص را تکمیل می نماید که از ابتدا تا انتها زیبایی را هدیه دهد. 

 

اتوبوس یکی از وسایل نقلیه ای است که علاوه بر خصوصیات بیان شده خرید بلیط اتوبوس قیمت پایینی با خود به همراه دارد. قیمت بلیط اتوبوس که همراه با کیفیت هایی چون صندلی های تاشو و نیمه تاشو، اینترنت، تماشای فیلم و پکیج تنقلات سفر را با خود به همراه دارد. بسیاری از ما اطلاع خاصی درباره تاریخچه اتوبوس در ایران نداریم، اگر دوست دارید تا به دسته افرادی که اتوبوس را می شناسند، وقت خود را دو دقیقه صرف این مطلب کنید. با کسب اطلاع از این مطالب خرید بلیط اتوبوس و سفر با این وسیله نقلیه بُعدهای زیباتری را نمایان می سازد.

بلیط های 3 ریالی

اتوبوس برای اولین بار در شهر زیبای رشت توسط یک تاجر بلژیکی به کار گرفته شد. این کار وی سودآوری مالی خاصی را به همراه نداشت و بعد ازگذر زمانی اندک به یکی از تاجران وقت ایرانی فروخته شد. نکته جالب توجه در این اتوبوس ها کرایه 3 ریال برای هر نفر است. اکثر محققان دلیل شکست این تاجر بلژیکی را نبود زیرساخت ها در ایران می دانستند.

 

مرحله دوم سیر تکاملی یار جاده ها

بعد از گذشت چند سال تاجرانی اتوبوس هایی را از اروپا به ایران منتقل کردند، این اتوبوس ها هم به دلیل طی کردن مسافتی بسیار طولانی کیفیت اولیه خود را از دست می دادند. این پروژه اتوبوس در ایران نیز با شکست مواجه شد. اتوبوس در ایران سال 1290 بخش اول تحول خود را آغاز کرد. در این سال حدود 500 اتوبوس مونتاژ شده وارد تهران شدند و  کار خود را در زمینه حمل و نقل آغاز کردند بعد از گذشت 8 سال مردم نارضایتی های خود را از نحوه جابجایی اتوبوس ها در ایران را با اعتراض نشان دادند، همین امر باعث شد تا دولتمردان وقت اداره حمل و نقل شهری را تاسیس نمایند تا دیگر از این هرج و مرج ها خبری نباشد. رزرو بلیط اتوبوس در این دوران هنوز برای مردم میسر نبود. یکی از دلایل نارضایتی مردم از اتوبوس نحوه ارائه خدماتی از این دست بود.

مرحله سوم سیر تکاملی تاریخ اتوبوس

اواخر تابستان سال 1320 بخش دوم تحول اتوبوس در ایران آغاز شد. در این سال 90 اتوبوس بنز و 10 اتوبوس با برندهای دیگر وارد ایران شدند تا بتوانند تحولی در سیستم حمل و نقل ایجاد نمایند. در سال 1330 بخش دیگری از اتوبوس ها وارد ایران شدند تا سیستم حمل و نقل جاده ای ایران بیش از پیش تجهیز تر شود. این تحولات در سال های 1335 در تهران با به کارگیری 90 اتوبوس در مسیرهای مختلف و در سال 1348 با مونتاژ اتوبوس های دو طبقه در ایران شکل دیگری به خود گرفت. با ورود بلیط به سامانه اتوبوسرانی نظم در سیستم های جاده ای شکل جدیدی به خود گرفت. با رضایت مردم از اتوبوس این وسیله نقلیه را در خطوط بین شهری استفاده نمودند. برخی از اتوبوس ها در سال های ابتدایی به دلیل دوری راه و کیفیت پایین جوابگوی نیاز های مردم نبودند. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی اتوبوس های برون شهری نیز تجهیزات زیادی را به خود دیدند. امروزه برخی از این اتوبوس ها خدمات بی نظیری را ارائه می دهند که مشابه این خدمات را فقط در هواپیماها می توان مشاهده کرد. اگر مایلید تا با اتوبوس بیشتر آشنا شوید، به سایت تیک بان مراجعه کنید. سایت تیک بان یکی از ایمن ترین و معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط اتوبوس می باشد.

www.adlesfahan.com

روایات سفر

چهل حدیث در مورد سفر

«مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام»: لایَخرُجُ الرَّجُلُ فی سَفرٍ یَخافُ مِنهُ علی دِینِهِ و صَلاتِهِ. انسان نباید به سفری برود كه در آن بر دین و نماز خود احساس خطر و آسیب نماید. (وسائل، ج ٨، ص ٢٤٩)

 

١ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

سافِروا تَصِحّوا و تَغنَموا.

مسافرت كنید تا سالم و تندرست بمانید و بهره‌ها نصیبتان گردد. (مواعظ عددیه، ص ١٢)

 

٢ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

سافِروا فَاِنَّكُم اِنْ لَم تَغنَموا مالاً أَفَدتُم عَقلاً.

بروید مسافرت كنید. در سفر اگر نفع مالی عایدتان نشود (لااقل) از فوائد عقلانی و تجربی آن بهره‌مند خواهید شد. (مكارم‌الاخلاق، ص ٢٤٠)

 

٣ـ «امام رضا(علیه‌السلام)»:

وَ مِن دُعاءِ السَّفَرِ (التَّوَسُّلُ بِالاِمامِ علیِ‌بنِ موسی‌الرضا علیه‌السلام وَ تَقول: «اللّهُمَّ اِنّی أسألُكَ بِحَقِّ وَلیِّكَ عَلیّ‌بنِ موسی‌الرِّضا علیه‌السلام اِلاّ ما سَلَّمتَنی بِه فی جَمیعِ اَسفاری فی البَراری وَالبِحارِ وَ الجِبالِ وَالقِفارِ والأودِیَةِ والغِیاضِ مِن جَمیعِ ما اَخافُهُ و اَحذَرُهُ اِنَّكَ رَؤفٌ رَحیم» 

در آداب سفر آمده است كه به حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیها السلام توسل بجویید و بگویید (دعای بالا را بخوانید) و آمده است كه سفر متعلق به امام رضا علیه‌السلام دارد. (مستدرك، ج ٨، ص ١٣٤)

 

٤ـ «مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام»:

لایَخرُجُ الرَّجُلُ فی سَفرٍ یَخافُ مِنهُ علی دِینِهِ و صَلاتِهِ.

انسان نباید به سفری برود كه در آن بر دین و نماز خود احساس خطر و آسیب نماید. (وسائل، ج ٨، ص ٢٤٩)

 

٥ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

الرَّفیقُ ثُمّ الطّریقُ.

برای سفر، اول هم‌سفر (بعد سفر) (مستدرک، ج ٨، ص ٢٠٩)

 

٦ـ «مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام»:

لاتَصحبَنَّ فی سَفَرِكَ مَن لایَری لَكَ مِنَ الفَضلِ عَلَیهِ كَما تَری لَهُ عَلیكَ.

با كسی كه فضل و منزلتی كه تو برای او قائل هستی برای تو قائل نباشد هیچ‌وقت مسافرت نكن. (مكارم‌الاخلاق، ص ٢٥١)

 

٧ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

خیرُ الرُّفقاءِ أربَعَةٌ.

در سفر تعداد هم‌سفران از همه بهتر چهار نفر است. (مستدرك، ج ٨، ص ٢١٣)

 

٨ـ «امام موسی‌كاظم(علیه‌السلام)»:

لاتَخرُجْ فی سفرٍ وَحَدَكَ فَاِنَّ الشّیطانَ مَع الواحِدِ وَ هُوَ مَن الاِثنَینِ أَبعَدُ.

به تنهایی مسافرت مکن که شیطان با مسافر یک نفری همدم می‌شود و از مسافران دونفری فاصله می‌گیرد. (المحجَّة‌البَیضاء، ج ٤، ص ٥٩)

 

٩ـ امام موسی‌بن‌جعفر(ع):

مَن خَرجَ وَجِدَهُ فی سَفرٍ فَلیَقُلْ «ما شاءَاللهُ لاحَولَ و لاقُوَّةَ اِلاّ بِالله اَللّهُمَّ آنِسْ وَحشَتی وَ أَعِنّی عَلی المحجَّة‌البَیضاء وَحدَتی وَ أَدِّ غَیبَتی»

كسی كه در سفر به تنهایی مسافر می‌كند این دعا را بخواند «ما شاءَاللهُ لاحَولَ و لاقُوَّةَ اِلاّ بِاللِه اَللّهُمَّ آنِسْ وَحشَتیِ وَ أَعِنّیِ عَلی وَحدَتیِ وَ أَدِّ غَیبَتیِ» (وسائل، ج ٨، ص ٢٨٩)

 

١٠ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

مَنْ اَرادَ سَفَراً فَأَخَذَ بعُضادَتَیْ بابِ مَنزِلِهِ فَقَرَأ اِحدی عَشَرَةَ مَرّةً «قُل هُوَ اَللهُ أَحد» كانَ اللهُ حارساً لَهُ حَتّی یَرجِعَ.

كسی كه عازم سفر باشد چنانچه چهارچوب درب منزل را با دست‌های خود بگیرد و سورة مباركة «قُل هوالله احد» را یازده مرتبه بخواند تا زمان مراجعت در حفظ و حراست خداوند خواهد بود. (سفینه، ج ١، ص ٦٢٦)

 

١١ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

اذا اَرَدتَ سَفراً فَتَوضَّأ وُضُؤَ الصّلاةِ وَاجمَعْ أَهلَكَ وَصَلِّ رَكعَتَین فَاذِا سَلَّمتَ فَقُل «اَللّهمَّ اِنّی اَستَودِعُكَ السّاعَةَ نَفسی وَ أهلی، اللّهُمَّ أنت الصّاحِبُ وَ انتَ الخَلیفَةُ».

زمانی كه عازم سفر شدی وضو بگیر و در كنار خانواده‌ات دو ركعت نماز بخوان و بعد از آن خود و آنها را به خدا بسپار و بگو «اَللّهمَّ اِنّی اَستَودِعُكَ السّاعَةَ نَفسی وَ أهلی، اللّهُمَّ أنت الصّاحِبُ وَ اَنتَ الخَلیفَةُ». (بحار، ج ٧٦، ص ٢٤٢)

 

١٢ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

إفتَتِحْ سَفَركَ بِالصَّدقَةِ وَ اخرُجْ اِذا بَدالَك فَاِنَّكَ تَشترَیِ سَلامَةَ سَفَرِكَ.

در وقت مسافرت (حتی در روزهای نحوست كه سفر مناسب نیست) سفرت را با دادن صدقه آغاز کن و سلامتی خود را تأمین نما. (بحار، ج ١٠٠، ص ١٠٣)

 

١٣ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

عَلَی العاقِلِ أنْ لایَكونَ ظاعِناً اِلاّ فی‌ثلاثٍ: تَزَوُّدٍ لِمَعادٍ أَو مَرَمَّةٍ لِمعاشٍ اَو لَذَّةٍ فی غیرِ مُحَرّمٍ.

انسان عاقل جز برای یکی از سه چیز مسافرت نمی‌کند: یا برای نیل به معارف الهی و ذخیره برای روز معاد، یا جهت درآمد و تحصیل معاش و یا برای سیاحت و سرور در غیر امور حرام و نامشروع. (المحجَّة‌البَیضاء، ج ٤، ص ٥٦ ـ ٥٥)

 

١٤ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

السَّفَرُ میزانُ القَومِ!

سفر (در حقیقت) یک محک و میزان شناسایی مردمان است! (در مسافرت حقیقت و باطن اشخاص آشکار می‌گردد) (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٤٠)

 

١٥ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

الخاتَمُ العَقیقُ امانٌ فی‌السَّفر.

در سفر، انگشتر عقیق در دست داشتن باعث حفاظت و ایمنی است. (مستدرک، ج ٨، ص ٢١٨)

 

١٦ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

مَا اصْطَحَبَ اِثنان اِلاّ كانَ اَعظمُهُما أجراً و اَجَهُّمُا اِلَی اللهِ اَرفَقُهُما بِصاحِبِه.

دو نفر که همراه یا همسفر می‌شوند آن کس پاداش او عظیم‌تر و نزد خدا محبوب‌تر است که نسبت به همدم خود مهربان‌تر و عطوفت بیشتری داشته باشد. (وسائل، ج ٨، ص ٣٠٢)

 

١٧ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

حَقُّ علَی المُسلِم اِذا ارادَ سَفراً أَنْ یُعلِمَ اِخوانَهُ و حقٌّ علی اِخوانِهِ اذا قَدِمَ أنْ یَأتُوهُ.

بر هر مسلمانی که ارائه سفر دارد لازم است که برادران دینی خود را اعلام کند، و بر آنان نیز لازم است که بعد از مراجعت از سفر به دیدار و ملاقات او بروند. (وسائل، ج ٨، ص ٣٢٩)

 

١٨ـ «مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام»:

اذا رَكِبتُمُ الدَّوابَّ فَاذكُروا الله عَزّوَجلَّ و قولوا «سُبحانَ الّذی سَخَّرَ لَنا هَذا وَ ماكُنّا لَهُ مُقرِنینَ و اِنّا اِلی رَبِّنا لَمُنقَلِبون»

هر وقت بر مَركَب (وسیله نقلیه) سوار شدید خدای متعال را یاد كنید و بگویید: «سُبحانَ الّذی سَخَّرَ لَنا هَذا وَ ماكُنّا لَهُ مُقرِنینَ و اِنّا اِلی رَبّنا لَمُنقَلِبون» (خصال، ج ٢، ص ١٦٨)

 

١٩ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

ما یَقرَأَ أحَدٌ «اِنا اَنزَلناهُ» حینَ یَركَبُ دابَّتهُ اِلاّ نَزَلَ مِنها سالماً مَغفوراً لَه.

هر كس هنگام سوار شدن بر مَركَب (وسیله نقلیه) سورة مباركة «انا انزلناه» را بخواند سالم و آمرزیده از آن پیاده خواهد شد. (مكارم‌الاخلاق، ص ٢٤٢)

 

٢٠ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

اذا سافرْتَ مَعَ قَومٍ فَأكثِرِ اِسْتِشارَتَهُم فی أَمركَ.

هر گاه با عده‌ای هم‌سفر شدی، در امور خودت، زیاد با آن‌ها مشورت کن. (وسائل، ج ٨، ص ٢٦٥)

 

٢١ـ «امام رضا(علیه‌السلام)»:

ثلاثٌ مِن المُرُوَّةِ فی السَّفرِ: بَذلُ الزّادِ وَ حُسنُ الخُلقِ وَ الم‍ِزاحُ فی غَیرِ المَعاصی.

سه خصلت در سفر نشانة مروّت و جوانمردی است: توشه و ساز و برگ خود را در اختیار همسفران قرار دادن، اخلاق و رفتار خوش داشتن و مزاح و شوخی‌های خالی از گناه. (خصال، ج ١، ص ١٥٧)

 

٢٢ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

مَن أَعانَ مُؤمناً مسافراً فرَّجَ اللهُ عَنهُ ثَلاثاً و سَبعینَ كُربَةًَ و اجارَهُ فی‌الدُّنیا و الإخِرَةٍ مَنَ الغَمِّ وَ الهَـمِّ.

کسی که یک مسافر مؤمنی را یاری کند خداوند هفتادوسه گرفتاری او را رفع می‌کند و در دنیا و آخرت وی را از همّ و غمّ محفوظ خواهد داشت. (وسائل، ج ٨، ص ٣١٤)

 

٢٣ـ «امام محمدباقر(علیه‌السلام)»:

مِن فِقهِ المُسافِرِ حِفظُ نَفقَتِه.

از لوازم تعقل و درایت یک مسافر، حواس‌جمعی و محافظت از مال و مخارج او است. (سفینه، ج ١، ص ٦٢٧)

 

٢٤ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

اِذا نَزلْتَ مَنزِلاً فَقُل «اللّهُمَّ اَنزِلنی مُنْزَلاً مُباركاً وَ اَنتَ خَیرُ المُنزِلین» تُرزَقْ خَیرَهُ و یُدفعْ عَنكَ شَرُّهُ.

هرگاه در مسافرت در جایی و محلّی پیاده شدی این دعا را بخوان تا خیر آن مکان به تو برسد و شرّش دفع گردد. «اللّهُمَّ اَنزِلنی مُنَزلاً مُباركاً وَ اَنتَ خَیرُ المُنزِلین» (الفقیه، ج ١، ص ١٠٦)

 

٢٥ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

السّفرُ قِطعةٌ مِن العذابِ، فإذا قَضی اَحدُكُم سَفَرهُ فلیُسْرِعِ العَودَ اِلی اَهلِه.

سفر (در واقع) مقطعی است از رنج و محنت. هر زمان که مسافرت یکی از شما به پایان رسید هر چه زودتر به نزد خانواده‌اش مراجعت نماید. (وسائل، ج ٨، ص ٣٣٠)

 

٢٦ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

مَن سافَرَ أَو تَزَوَّجَ وَ القَمَرُ فی‌العَقربِ لَم یَرَ الحُسنی.

زمانی که قمر در عقرب باشد، اگر کسی مسافرت کند یا ازدواج نماید برایش میمنت نخواهد داشت. (مستدرک، ج ٨، ص ١٢١)

 

٢٧ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

اذا اُعسِرَ اَحدُكُم فَلیَخرُجْ ولایَغُمُّ نَفسَهُ و اَهلَهُ.

زمانی که یکی از شما دچار عُسرت و تنگدستی شد به سفر برود و خود و خانواده‌اش را افسرده و غمگین ننماید. (مستدرک، ج ٨، ص ١١٥)

 

٢٨ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

مِن السُّنَّةِ اِذا خَرَجَ القومُ فی سَفَرٍ أنَ یُخرِجوا نَفَقَتَهُم فَاِنّ ذلِكَ أَطیَبُ لِأَنفُسِهِم و أحْسَنُ لِأَخلاقِهمِ.

یکی از سنَّت‌های اسلامی، عده‌ای که به سفر می‌روند توشه و ساز و برگ خود را از هم‌سفرانشان دریغ نکنند، این عمل مسلماً برای همگان گواراتر و در خُلقیّات آنان اثر نیکوتری خواهد داشت. (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٥١)

 

٢٩ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

اذا اَردْتَ سَفراً فلا تضَعْ رِجلَكَ فی‌الرِّكابِ حَتّی تُقدِّمَ بَینَ یَدَیكَ صَدَقةً قلَّ اَم كَثُرَ و كُلَّما اَكثَرتَ صَدَقَتكَ كان اَقضی لِحاجَتِكَ.

هر زمان که ارادة سفر کردی قبلاً و پیش از آن که سوار بر مَرکب (وسیلة نقلیه) شوی صدقه بده خواه کم باشد یا زیاد. (البته) صدقه هر چه بیشتر باشد خواسته‌هایت را بهتر تأمین می‌کند. (بحار، ج ٧٦، ص ٢٤٢)

 

٣٠ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

سیّدُ القَومِ خادِمُهُم فی ‌السَّفَر.

آقا و سَرور قوم آن کسی است که در سفر، خدمت‌گذار و قائم به خدمات ایشان باشد. (المحجّة‌البَیضاء، ج ٤، ص ٦١)

 

٣١ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

كانَ علیُّ بن الحُسنِ علیه‌السلام لایُسافِرُ اِلاّ مَعَ رِفقَةٍ لایَعرِفونَهُ وَ یَشتَرِطُ عَلَیهم أَن یَكونَ مِن خُداّمِ الرِّفقَةِ فیما یحتاجونَ اِلیه.

امام زین‌العابدین(علیه‌السلام) هر گاه مسافرت می‌کرد به طور ناشناس با گروهی همسفر می‌شد و با آنان شرط می‌کرد هر چه بدان نیازمند بودند خدمتگزار آن‌ها باشد. (وسائل، ج ٨، ص ٣١٥)

 

٣٢ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

مَن قَرَأَ آیةَ الكُرسی (فی‌السفر) فی كُلِّ لَیلَهٍ سَلِمَ وَ سَلِمَ ما مَعَهُ.

کسی که در سفر هر شب آیت‌الکرسی بخواند خود و آنچه به همراه او است سالم و محفوظ خواهند ماند. (سفینه، ج ١ ص ٦٢٧ )

 

٣٣ـ «امام رضا(علیه‌السلام)»:

اذا رَكِبَ الرّجُلُ الدّابَّةَ فَسمَّی رَدِفَهُ مَلَكٌ یَحفَظُهُ حَتّی یَنزِلَ، فإن رَكِبَ وَ لَم یُسَمٍّ رَدِفَهُ شَیطانٌ!

در وقت سوار شدن بر مرکب (وسیلة نقلیه) اگر شخص «بسم‌الله الرحمن الرحیم» بگوید فرشته‌ای در کنار او می‌نشیند و تا وقت پیاده شدن از وی حفاظت می‌کند و اگر نگوید، در آنجا شیطان همدم و هم‌نشین او خواهد بود! (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٤٨)

 

٣٤ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

كان رَسولُ الله صلی‌الله علیه و آله فی سَفرهِ اِذا هَبَطَ سَبَّحَ وَ اِذا صَعِدَ كَبَّر.

رسول‌اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم در سفر در سراشیبی‌ها تسبیح خدا می‌کرد (سبحان‌الله می‌گفت) و در سربالایی‌ها تکبیر (الله‌اکبر) می‌گفت. (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٦١)

 

٣٥ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

(فی‌السفر) عَلَیكَ بِقِراءَةِ كتابِ اللهِ عزَّوَجَلَّ ما دُمتَ راكباً و عَلیكَ بِالتَّسبیحِ ما دُمتَ عاملاً وَ علیكَ بِالدُِعاءِ ما دُمتَ خالیاً.

در مسافرت‌ها بر تو باد که در حال سواری قرآن بخوانی و هنگام تکاپو و مشغولیّت ذاکر و تسبیح‌گو باشی و در فواصل فراغت به دعا و نیایش بپردازی. (الفقیه، ج ١، ص ١٠٥)

 

٣٦ـ «امام زین‌العابدین(علیه‌السلام)»:

حِجّوا وَاعتَمِروا تَصِحَّ اَبدانُكُمَ و تَتَّسِعْ اَرزاقُكُم وَ تُكفُوا مَؤوناتِكُم و مَوؤُناتِ عِیالِكم.

حج و عمره به جا بیاورید تا بدن شما سالم و روزی شما فراخ گردد و نیازمندی‌های خود و خانواده‌تان برآورده شود. (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٤٢)

 

٣٧ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

مِن سَعادَةِ المَرءِدابَّةٌ یَركَبُها فی حوائِجِه وَ یَقضیِ عَلَیها حَوائِجَ اِخوانِه.

یکی از سعادت‌های شخص، داشتن یک مرکب (وسیلة نقلیه) است که با آن حوائج خود را تأمین کند و نیز نیازمندی‌های برادران دینی خود را برآورده نماید. (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٦٢)

 

٣٨ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

اذا قَدِمَ الرّجُلُ مِن السَّفَرِ و دَخَل مَنزِلَهُ یَنبَغی أَن لایَشتَغِلَ بِشَیءٍ حَتّی یَصُبَّ علی نَفسِهِ الماءَ وَ یُصَلِّیَ رَكعَتَین وَ یَسجُدَ وَ یَشكُرَاللهَ مِأةَ مَرَّةٍ.

سزاوار است مسافر وقتی از سفر مراجعت کرد و وارد منزل شد قبل از هر چیز روی سر و بدن خود آب بریزد (حمام بگیرد) و (به شکرانه سلامتی) دو رکعت نماز بخواند بعد به سجده برود و صد مرتبه شکر خدا را به جا آورد. (مکارم‌الاخلاق، ص ٢٦١)

 

٣٩ـ «پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم»:

اذا خَرَجَ اَحدُكُم الی سَفَرٍ ثُمَّ قَدِمَ عَلی اَهلِهِ فَلْیُهدِهِمَ وَ لْیُطرِفْهُم.

هر گاه یکی از شما به سفر رفت، در مراجعت هدیه و سوغاتی برای خانواده‌اش به همراه بیاورد. (بحار، ٧٦، ص ٢٨٣)

 

٤٠ـ «امام جعفرصادق(علیه‌السلام)»:

مَن عانَقَ حاجّاً بِغُبارِهِ كانَ کَمَنِ استَلَمَ الحَجَرَ الأَسودَ.

كسی كه با حاجی تازه‌وارد و از مکه رسیده معانقه کند گویا (سنگ) حجرالأسود را با دست خود استلام نموده است. (مكارم‌الاخلاق، ص ٢٦١)

مزایا سفر با اتوبوس

مسافرت با اتوبوس چه مزایایی دارد؟

 

اگر بخواهیم وسایط نقلیه سفر را دسته بندی کنیم، هواپیما همیشه حرف اول را می‌زند زیرا در مقایسه با قطار، اتوبوس و کشتی و البته وسایط نقلیه محلی در رده بالاتری قرار دارد.

 در سال‌های اخیر و با افزایش تعداد سفرهای تفریحی، تجاری و تحصیلی و  آسان بودن رفت و آمد در شهرهای مختلف جهان و ازدحام مسافران اما سفر با هواپیما همیشه همراه با مشکلاتی بوده است. تاخیر در پروازها، لغو پروازها به دلیل شرایط آب و هوایی نامطلوب و مشکلات امنیتی، عدم ایمنی برخی ایرلاین‌ها و سوانح مختلف و همچنین افزایش قیمت پروازها به خاطر بالا بودن هزینه سوخت، دست به دست هم می‌دهند تا زرق و برق سفرهای هوایی از چشم مسافران بیافتد و به فکر جایگزینی مناسب برای  آن باشند.

یکی از این وسایط نقلیه که اتفاقا مسافرت با آن مزایای بسیاری هم دارد، سفر با اتوبوس است. همه گروه‌های سنی می‌توانند با این وسیله نقلیه سفر کنند. از کودک خردسال گرفته تا پدربزرگ پیر در کنار هم. در این مقاله قصد داریم مزایای سفر با اتوبوس را برای شما عنوان کنیم. با ما همراه باشید.

۱- روشی برای پس انداز

 اولین مزیت سفر با اتوبوس، کم بودن هزینه آن است. حتی پروازهای ارزان قیمت هم در مقایسه با اتوبوس بسیار گران قیمت هستند.  سفر با اتوبوس فقط شامل پرداخت هزینه سوخت می شود و هیچ هزینه اضافه ای را شامل نمی گردد.

۲- در سفر تنها نخواهید ماند

حتی اگر قصد داشته باشید به تنهایی سفر کنید باز هم در اتوبوس تنها نخواهید بود. پیدا کردن همصحبت  و گفتگو در طول سفر و حتی همراهی در توقفگاه‌ها برای صرف غذا، چه بسا که به دوستی‌های ماندگاری تبدیل شود.

۳- همیشه در دسترس است

سفر با اتوبوس همیشه  آسان ترین راه است چون حتی اگر همه پروازها در مسیر مورد نظر شما تکمیل ظرفیت شده باشند، باز هم می‌توان یک جای خالی در اتوبوس پیدا کرد و راهی سفر شد. تعداد مسیرهایی که می‌توان با اتوبوس سفر کرد هم  بیشتر از تعداد پروازها است و برای رزرو  اتوبوس حتی در آخرین ساعات هم می توان اقدام کرد.

 

۴-  اطمینان از سفر

خیلی کم اتفاق می افتد که برنامه سفر با اتوبوس لغو شود و یا با تاخیر مواجه گردد. زمانی که شما یک بلیط اتوبوس رزرو می  کنید  می توانید از به موقع بودن حرکت آن در زمان مقرر کاملا مطمئن باشید و در زمان پیش بینی شده خود را به ترمینال برسانید.

۵- کمک به حفظ محیط زیست

بسیاری از تحلیل گران مشکلات زیست محیطی ادعا می کنند که هر پرواز به میزان بسیار زیادی گاز دی اکسید کربن و سایر گازهای مضر دیگر وارد جو زمین می‌کند. در واقع  آسیبی که پرواز با هواپیما به  اتمسفر زمین وارد می‌سازد جبران ناپذیر است در حالی که میزان آلودگی محیط زیست ناشی از مسافرت با اتوبوس در مقایسه با هواپیما بسیار ناچیز است و سفر با اتوبوس سفری سالم تر و پاک تر خواهد بود. هم برای ما و هم برای کره زمین.

۶- امنیت بالا

رانندگان اتوبوس همیشه حرفه ای و آموزش دیده هستند. تجربه بالا و مهارت در رانندگی باعث شده که به عنوان راننده اتوبوس فعالیت داشته باشند. پس می توانید با خیال راحت راهی سفر شوید و هر زمان که از تماشای مناظر اطراف و چشم اندازهای زیبای جاده سیر شدید با خیال راحت به خواب رفته و استراحت کنید.

 

۷- از مناظر لذت ببرید

به راحتی سفر خود را شروع کنید و در مسیر خود از زیبایی های جاده و مناظر اطراف آن لذت ببرید. این شانسی است که فقط سفر با اتوبوس به شما می‌دهد. لذت بردن  از سفر را از همان ابتدای مسافرت آغاز کنید.

۸- کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید

سفر با اتوبوس بهترین زمانی است که می توانید به کارهای عقب افتاده خود برسید. ایمیل تان را چک کنید، مقاله بخوانید، کتاب مورد علاقه تان را مطالعه کنید و یا اگر دست به قلم هستید، نوشتن را آغاز کنید. حال که از مزایای سفر با اتوبوس  مطلع شدید وقت آن رسیده تا مسافرت خود را آغاز کنید. برای رزرو بلیط اتوبوس می توانید همین حالا به اراول  مراجعه کنید. eravel.com یک موتور جستجوی قدرتمند است که  در هر لحظه امکان رزرو بلیط اتوبوس را برای شما فراهم می کند. رزرو بلیط اتوبوس از موتور جستجوی اراول چند مزیت دارد که هم سرعت در فرایند رزرو را شامل می گردد و هم اطمینان خاطر.

 

مزایای رزرو آنلاین بلیط اتوبوس از سایت عدل اصفهان

۱- انتخاب و رزرو بلیط اتوبوس  فرایند بسیار ساده ای دارد. کافی است به قسمت رزرو بلیط اتوبوس مراجعه کنید و با درج مبدا، مقصد، تاریخ حرکت و تعداد و ثبت گزینه جستجو به راحتی به سیستم رزرو آنلاین دسترسی پیدا کنید.

۲- سایت عدل تمام ساعات حرکت اتوبوس به مقصد مورد نظر شما را نمایش می‌دهد. ساعت حرکت، تعداد اتوبوس‌ها و فاصله زمانی هر یک،  پایانه مبدا حرکت، ظرفیت باقی مانده، شرکت تعاونی متصدی سفر شما و حتی نوع اتوبوس هم در سایت عدل اصفهان  www.adlesfahan.com نمایش داده می شود. پس می‌توانید با خیال راحت ساعت و پایانه مورد نظر خود را نیز انتخاب کنید.

۳- حال که مسیر، ساعت حرکت، نوع اتوبوس و جایگاه حرکت آن را انتخاب کردید وقت آن رسیده که صندلی مورد نظرتان را  نیز انتخاب کنید. عدل اصفهان این امکان را به شما می‌دهد که از میان ظرفیت باقیمانده، صندلی خود را انتخاب کنید و تا پایان سفر از جایگاه خود اطمینان داشته باشید.

۴- فرایند واریز وجه در عدل اصفهان به شکل آنلاین انجام می‌شود. پس از پرداخت می‌توانید بلیط خود را دریافت کنید، با خیال راحت چمدان  خود را ببندید و راهی سفر شوید.

در مسیر موفقیت

شکرگزاری چیست ؟

شکرگزاری چیست ؟ به چه صورتی انجام میشه ؟ آثاری که در زندگی ما میگذارد کدام است؟ مراتب شکرگزاری واقعی به چه شکلی هستش؟ در ادامه این مقاله کاربردی و جامع قصد داریم در خصوص با موضوع شکرگزاری به صورت کامل صحبت کنیم و به سوالات بالا و سوالات دیگر که در زمینه شکرگزاری وجود دارد، بپردازیم. پس ادامه این مطلب کاربردی را به هیچ عنوان از دست ندید.

در ابتدا بگزارید این سوال را پاسخ بدیم که چرا خیلی از افرادی که زندگی سرشار از ثروت و فراوانی داره، احساس خوش بختی و خوشحالی نمی کنن؟ پاسخ بسیار ساده است، بخاطر اینکه بابت داشته هایشان قدردان و شکرگزار نیستن. در مقابل همه ما افرادی رو میشناسیم که با وجود اینکه وضع مالی مناسبی نداره، زندگی سرشار از شادی داره و خود را خوشبخت میدونن! این بدین جهت است که این افراد به خاطر داشتن سلامتی، همسر خوب و فرزندان سالم همیشه و از ته دل شکرگزار هستند و همین امر موجب جاری شدن شادی و خوشبختی در زندگی آنها میشه.

در حقیقت شکرگزاری یکی از راه های داشتن طرز فکری سالم، باز و مثبت اندیشی هستش. افرادی که شکرگزاری را همیشه در یاد خود دارن، در اصطلاح نیمه پر لیوان رو می بینن و در واقع کانون توجه اونها همیشه بر روی موارد مثبت هستش تا موارد و چیزهای منفی، میشه اینجوری گفت که این افراد همیشه به دنبال اتفاقای خوبن؛ چه برای خود و چه برای دیگران. شکرگزاری فرآیندی هستش که طی اون، یک آرامش عمیقی رو تجربه میکنی و میبینی که چجوری مسیر برات هموار میشه و اصلا از جایی که فکرش رو هم نمیکنی به وسیله ای کارت به بهترین شکل و اونجوری که صلاحته انجام میشه و بعضی وقت ها هم شاید ندونی که این از اثرات شکرگزار بودن مداومته.

از قدیم الیام گفتن که شکر نعمت نعمتت افزون کند، کفر نعمت از کفت بیرون کند. به صورت کلی خوبه بدونی که ذات انسان این شکلیه که وقتی متوجه محبت یا لطفی از جانب کسی میشی، دوست داری که به نوعی ازش تشکر کنی و در واقع این لطف و محبت اون رو براش جبران کنی، این موضوع در خصوص رفتار شما با خداوند هم صدق میکنه. شما درخواستی از خدا داشت، او به درخواست و آرزوی تو جامعه عمل پوشانده و تو در ازای این محبت و لطف خدا باید شکرگزار آن نعمت و نعمت های دیگرش باشی، چه نعمت هایی که بهت داده و چه اونهایی که بهت نداده، ولی نکته خیلی مهم تر اینه که شکرگزاری اینه که ما از نعمت هایی که خداوند بهمون داده به بهترین شکل استفاده کنیم و این خودش نوعی شکرگزاری هستش که میشه ازش به معجزه شکرگزاری نام برد.

برای مثال وقتی که خدا شرایط ترقی و پیشرفت را برای ما مهیا می کنه و در این مسیر تمام امکانات رو برای ما به کار میگیره، می بایست از این امکاناتی که در اختیار ما قرار گرفته است به نحوی استفاده کنیم تا به هدفی که از ابتدا داشتیم، دست پیدا کنیم و پیشرفت را به بهترین شکل تجربه نماییم. همان طور که همیشه هم گفته شده است تمامی نعمت هایی که به ما داده شده است، تحت شرایطی که ما قدردان آن نباشیم و در واقع شکرگزاری حقیقی رو در قابل آنها انجام ندهیم، از ما باز پس گرفته میشه و سرانجام همه آنها را از دست میدیم و دلیل آن هم اینه که آنطور که شایسته و سزاوار بوده از آنها استفاده نکردیم و قدردان و شکرگزار آن نعمت ها نبودیم. به بیان دیگر باید همیشه حواستون باشه که کائنات و یا همون جهان هستی، همونجوری که قدرت اعطای خواسته هاتون رو داره، به همون اندازه قدرت پس گرفتن اون ها رو هم داره. یعنی شرایط رو جوری رقم میزنه که تمام چیزهایی که میخواستی و دریافت کردی به نحوی از دستت خارج بشه، پس حواستون باشه که شکرگزار باشی و حس و حالتون رو همیشه خوب و مثبت نگه داری.

تاثیرات شکرگزاری

زیباترین روش ابراز عشق و محبت نسبت به تمام داشته هامون چیه ؟ شکرگزاری. ما انسان ها نعمت هایی داریم که هر کدوم از اونها رو اگر تنها برای یک روز از دست بدیم، زندگیمون مختل میشه! اما چرا شکرگزار آنها نیستیم؟ شکر کردن کار خیلی سختی نیست و فقط کافیه که از دل بیاد و واقعی باشه، همین. پس برای اینکه قادر باشی به تمام خواسته ها و آرزوهاتون دست پیدا کنی و یا زندگی سراسر شادی، آرامش و عشق را تجربه کنی، نیاز به انجام کار خارق العاده ای نداری و فقط کافیه که به تمام چیزهایی که در حال حاضر در اختیار داری عشق بورزی و به خاطرش شکر بجای بیاری. در واقع باید به جهان هستی این پیغام رو ارسال کنی که شکرگزار همه نعمت هایی که به شما بخشیده، هستی و حتی لیاقت دریافت مقدار بیشتری از آنها رو نیز داری. این نکته رو در گوشه ذهنت داشته باش که شکرگزاری یک معجزه محسوب میشه، معجزه ای که در تمامی جوانب زندگیت میتونه به بهترین شکل کمک حالت باشه و بهترین چیزها رو برات رقم بزنه. شکرگزاری دقیقا چه آثاری میتونه رو زندگیتون داشته باشه؟ این سوالی است که قصد داریم در ادامه پاسخ آن را بدیم :

ایجاد حس شادی عمیق و لذت بخش در افراد

در حقیقت حس شیرین شادی و آرامش یکی از بهترین احساساتی است که با شاکر بودن، قادر هستید به دست بیاورید. داشتن یک زندگی شاد و در آرامش، آرزویه که هر انسانی داره و برای رسیدن به آن حاضره خیلی کارها بکنه، دریغ از این که کلید کار شکرگزاریه و اصلا نیازی به انجام کاری خاص و یا خارق العاده نیست. میشه گفت که اگر بدونید که چه شاده و حس زیبایی میتونه با شکرگزاری وارد زندگی شما بشه، قطعا این موضوع رو دیگه از یاد نمی بری و سعی میکنی که مداوم و از اعماق وجودت به تمام چیزهایی که داری عشق بدی و بخاطر داشتنشون شکر بجای بیاری.

علت کسب این شادی پس از شکرگزاری چیست؟ در این خصوص میشه گفت که در حقیقت ذهن خودش رو اینطوری تعلیم میده که روی نکات مثبت و خوب زندگی تمرکز کنه و همین موضوع موجب میشه به نسبت قبل احساس خیلی بهتری نسبت به چیزهایی داشته باشی که جزو روزمرگیت شده بودند و احساس خوبی نسبت بهشون نداشتی و در واقع برات تبدیل به عادت شده بودند، در انتها ذهن شما به ذهنی مثبت گرا و شاد تبدیل میشه و شما آرامش قلبی پیدا میکنی و وقتی در آرامش و مثبت گرا باشی، اعصابت کمتر خورد میشه و نقط ضعف رو کم تر در نظر میگیری و زندگی شادتر و لذت بخش تری رو تجربه میکنی، به همین سادگی.

بهبود یافتن روابط و جایگاه اجتماعی

جا انداختن موضوع قدردانی و سپاسگذار بودن از خداوند، میتونه در روابط روزمره و جایگاه اجتماعی افراد هم تاثیر بسیار زیادی رو داشته باشه. در حقیقت افراد شکرگزار و قدردان همیشه متواضع و آرام اند و اتفاقا زندگی آنها نیز پر از نعمت و برکت میشه. این گونه افراد برای هر کار کوچکی هم که کسی برایشان انجام میدهد، تشکر میکنند و قدردان لطف، محبت و زحمات اطرافیانشون هستند و همین موضوع موجب بیشتر شدن لطف و محبت اطرافیانشون هم میشه. بعضی مواقع این اطرافیان همان کارکنان دیگر یک شرکت و یا مدیر آن شرکت است و همین موضوع شکرگزاری و قدردانی میتونه در جایگاه اجتماعیشون هم تاثیرات بسیار خوبی رو بزاره و همچنین روابط اونها رو نیز بهبود ببخشه. کائنات یا همان جهان هستی، از انسان های شکرگزار و قدردان بیشتر از بقیه افراد خوشش میاید و مسیر موفقیت این گونه افراد رو به صورتی رقم می زنه که موفقت، آرامش، شادی و … در زندگی این افراد جاری بشه. در مقابل هم انسان هایی قرار داره که همیشه به زمین و زمان غر می زنن و از هیچ چیز و هیچ کس راضی نیستن و بدخلقی و عصبانیت جزو روزمره زندگیشون هستش و اگر به زندگی این گونه از افراد نگاهی درست و عمیق بندازیم، متوجه میشیم که زندگی آنها از تنهایی، فقر و بدبختی پر شده و هر روز نسبت به دیروز پسرفت بیشتری کردن! اینگونه افراد باید دیدگاه ذهنی خود رو عوض کنن و بدونن که با شکرگزاری، مثبت اندیشی، استفاده از قانون جذب و … میتونن به موفقیت، شادی و آرامش برسن و زندگی لذت بخشی را تجربه کنن.

قانون تابش و بازتابش

در این خصوص باید بگیم که شما عزیزان به عنوان کردن کلمه تشکر، یک انرژی آزاد می کنید که این انرژی مثبت، روی افراد دیگری که در آن محیط حضور داره نیز تاثیر گذاره و در حقیقت همان انرژی با قدرت بسیار بیشتری به سمت شما برمیگرده، به این قانون، قانون تابش و بازتابش انرژی گفته میشه ( قانون جذب یا ارتعاش ) . به این موضوع توجه کنید که به همان اندازه که انرژی های خوب، انرژی های خوب تر را به همراه داره، انرژی های بد و منفی هم انرژی های بد و منفی تر را برای شما به دنبال داره.

پس در این خصوص حواستون باشه که اگر کلمات منفی، بد و ناخوشایند را بیان کنیم، محیط هم به همان انرژی های بدی که فرستادی رو خیلی بدتر به خودتون بر میگردونه و در واقع هر عملی یک عکس العملی داره که ما میتونیم با انعکاس انرژی های مثبت و کلمات خوب و مثبت، انرژی های خیلی خوبی رو به خودمون جذب کنیم و شکرگزاری یکی از مهم ترین و خاص ترین اون کلمات هستش.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند

این شعر بارها و بارها به گوش ما خورده ولی آیا یک بار هم که شده به معنا و مفهوم ساده و پیش پا افتاده آن توجه کرده ایم؟ در واقع باید بدونیم که چه چیزی اتفاق میوفته که شکرگزاری موجبات افزایش نعمت را برای ما فراهم میکنه! در واقع این نمودی دیگر از مورد قبل که قانون تابش و بازتابش انرژی بود، هستش ولی بگزارید به این مورد هم اشاره کنیم تا موضوع را به شکلی کامل براتون جا بندازیم. برای اینکار بزار این طور شروع کنم که کائنات و در واقع همان جهان خلقت بر پایه و اساس انرژی بنا شده و این بدین معنیه که هر احساس دل نشین و لذت بخش و یا ناراحت کننده و تلخی را از خود بروز بدیم، کائنات آن را پردازش کرده و به همان صورتی که بوده به شما میفرسته. این ضرب المثل یادتونه که خیلیم شنیدیم؛ “از هرچی بترسی، سرت میاد” به عنوان مثال وقتی ما از تصادف در رانندگی بترسیم، داریم به کائنات این انرژی رو میفرستیم که من خواهان تصادفم و اون رو هرچه سریع تر برام رقم بزن! در صورتی که ما این طور فکر نمی کنیم و این در حالی است که این موضوع در تمامی موارد با هر ابعادی که داشته باشن به همین شکل معنی خواهد داد. یادتون باشه که چنانچه همیشه شاکر باشید و نسبت به داشته هایتان اعلام رضایت کنید در اصل احساس مثبت و انرژی های خوب را به آنها انتقال بدید و در نهایت این موضوع منطقی است که مقدار بیشتری از آن نصیب شما میشه.

ایجاد ارتباط موثر میان خالق و مخلوق

یکی دیگر از آثار شکرگزاری در زندگی این است که رابطه ما با خالق خودمون به مراتب عمق تر و خوشایند تر میشه. وقتی که ما برای نعمت هایی که ما داده شده است، خداوند را شکر می کنیم، در واقع زمان بیشتری از روز را به صرف وقت گذرانی و تفکر به خداوند میکنیم و از اونجایی که خداوند هم سرشار از منابع محبت و لطفه ما از این منابع، بهره بیشتری میبریم و در حقیقت چیزی درون ما تغییر میکنه که در ارتباط ما با خداوند بیش از پیش عملکرد بهترین داریم. این ارتباط قوی تر که به وسیله شکرگزاری مداوم و واقعی ایجاد شده موجب احساس قدرت بیشتر در فرد میشه و سرانجام این فرد در رویارویی با مشکلات و موانع زندگی عملکردی به مراتب بهتر از انسان قدرنشناس داره. این نکته دینی هم در این خصوص وجود دارد که شکرگزاری در واقع به سود انسان است و موجبات هدایت و تربیت به وسیلیه آن و برای انسان شکرگزار فراهم میشه.

روند انجام شکرگزاری به چه شکلی است؟

قبل از اینکه به خواسته ها و آرزوهات برسی بابتش شکرگزار باش

یکی از مهم ترین عوامل در روند انجام شکرگزاری که در همون اول باید انجام بشه، این مورده. در واقع ما داریم با این کار از فواید شکرگزاری و قدردانی در راستای رسیدن به هدف ها و خواسته هایمان استفاده می کنیم. باید توجه کنی که شکرگزاری بعد از اینکه به هدفمون رسیدیم، کار خیلی سختی نیست و در واقع “صوفی آن است که قبل از رسیدن به هدفش، شکرگزاری کند”. از این عبارت میفهمیم که زمان صحیح شکرگزاری پیش از رسیدن به خواسته ها و هدف هامونه. به بیان دیگر باید پیشاپیش بابت درخواست خود شکرگزار باشیم، تا به اون خواسته برسیم.

تهیه لیست مواردی که میتوانید بابتش شکرگزار باشید

بعضی از انسان ها به اینکه چه موردی را باید مورد شکرگزاری قرار دهند، واقف نیستن و بعضی وقت ها خیلی از نعمت های هرچند کوچک را جزو لیست خود قرار نمیدن، در صورتی که در صورت از دست دادن همان نعمت کوچیک شاید شرایط برای شما خیلی سخت تر از پیش بشه، پس سعی کنید که لیستی کامل از همه مواردی که باید شکر آنها را به جای بیارید، تهیه کنید و تلاش کنید به صورت روزانه و مداوم شکرگزاری را تمرین کنید. این کار در زندگی شما تحولی بزرگ را ایجاد میکنه و مسیر زندگی شما را بکلی تغییر میده. همین الانم میتونی چشم هات رو ببندی و بابت تمام نعمت هایی که خداوند بهت بخشیده، شکر به جای بیاری و حس و انرژی مثبت خودت رو نسبت به همه افراد بفرستی و ببینی که چه انرژی دریافت می کنی، قطعا با انجام همین کار در محیطی آرام احساس آرامشی خاص خواهی کرد که میتونه با شکرگزاری مداوم به صورت پیوسته و دائمی در زندگیت جاری بشه. پس حواست باشه که همیشه لیست چیزهایی که باید بابتش شکرگزار باشی رو نسبت به زمان حال بنویس، چه اونهایی که داری و چه اونهایی که نداری و بابتش سپاسگذار باش تا ببینی چه برکت، شادی و آرامشی رو تجربه می کنی.

شکرگزاری هایتان را به زبان بیاورید

بعد اینکه همه مواردی که باید شکر آنها را انجام بدید، لیست کردید نوبت به جاری کردن آنها بر زبانتان میرسه. همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم؛ تاثیر کلمات بسیار زیاد خواهد بود و هر کلمه و انرژی مثبتی که در آن است به شما باز خواهد گشت. این مورد هم دقیقا همین موضوع را رقم خواهد زد. به عنوان مثال زمانی که قصد دارید حس محبت و قدردانی خودتون رو نسبت به پدر، مادر، همسر، فرزند، دوست و … اظهار کنید، کلیه کلمات محبت آمیز و زیبا را در کنار یک دیگر می چینید و به بهترین حالت ممکن بیان می کنید.

دقت کنید که شما آنها را بیان می کنید! وقتی تمامی این حس های خوب رو در کنار هم قرار بدیم و بیان نکنیم هیچ گونه بازخوردی از طرف مقابلمون دریافت نمی کنیم در حالی که ما انتظار داریم که بدون شکرگزاری که همان ابراز و اظهار لطف و محبت خداوند است، کائنات این شکرگذاری رو قبول کنه و بخاطرش زندگی ما سراسر شادی بشه؟ نه اینطور نیست. ولی نکته دیگری که در این باره وجود دارد اینه که با چه کلماتی باید این مقدار از لطف و محبت خداوند را شکرگزاری کرد؟ همان خداوندی که تمامی زیبایی های جهان هستی و خلقی سرچشمه ای از محبتش است!

بی تردید یافتن کلماتی شایسته می تونه بسیار سخت و حتی غیر قابل دستیابی باشه، اما نکته ای که وجود دارد اینجاست که خداوند به محدودیت ذهنی انسان ها آگاه است و شما نیازی نیست کلمات سخت که شاید بعضا معنی اون ها رو هم ندونین ردیف کنید و به عنوان شکرگزاری بیان کنید، بلکه در هر سن و سال و با هر میزان تحصیلاتی که هستید، زیبا ترین و بهترین کلمات محبت آمیز و زیبا رو که به ذهنتون می رسه، گوشه ای یادداشت کنید و در فرآیند شکرگزاری از اونها استفاده کنید و این نکته مهم رو هم فراموش نکنید که بابت لحظه لحظه زندگیتون ازش تشکر کنید و قدردان نعمت های بی پایانش باشید تا سرچشمه محبت، عشق و آرامش رو در زندگیتون مشاده کنید.

دفترچه شکرگزاری درست کنید

در نظر داشته باشید که یکی از بهترین و جذاب ترین تمارین در روند شکرگزاری و اینکه بتونید فرآیند شکرگزاری رو تبدیل به عادتی زیبا و دل انگیز کنید، این است که بلافاصله بعد از بیدار شدن در یک دفترچه ای که برای خودتون درست کردید، حداقل 5 مورد از نعمت هایی که به فکرتون میرسه رو بنویسید و بخاطرش از خداوند ممنون باشید. این موارد میتونه شکرگزاری از سلامتی، داشتن خانواده خوب، شغلی مناسب، ذهنی خلاق، چهره ای زیبا و … باشه. این امر شاید در ابتدای کار کمی برای شما سخت باشه ولی پس از گذشت مدت زمانی اندک، تبدیل به عادتی لذت بخش میشه و همچنین با انجام این عمل حس خوبی نسبت به زندگی و اطرافیانتون در شما پدیدار میشه. بهتون قول میدم که این موضوع اونقدر دلچسب میشه که برای اینکه یک روز دیگر از خواب بیدار شید و مراسم شکرگزاری مروبط به خودتون رو انجام بدید، لحظه شماری کنید و در حین نوشتن و پرداختن به آن، لبخندی عمیق روی لباتون باشه.

همان طور که در قوانین جذب اومده؛ زمانی که شما برای اتفاق های کوچیک هم خداوند را شکرگزار باشی، این موضوع هم به ایجاد حسی خوشایند و خوب در زندگیتون منجر میشه و هم زمینه ساز پیدایش اتفاقات خوب دیگر در زندگی شما نیز میشه، به خاطر اینکه وقتی شما شکرگزار موضوعی باشی در حقیقت آن پیام را برای کائنات میفرستی که از این دست اتفاقات خوب بیشتر میخوای و کائنات هم بیشتر و بزرگترش رو برای شما آماده و ارسال میکنه و این موضوعی شگفت انگیز و خارق العاده است که به سادگه میتونه زمینه ساز موفقیت، شادی، آرامش و … در زندگی شما بشه. این نکته را هیچ موقع از یاد نبرید که با شکرگزاری واقعی و از ته دل، پای آرامش و شادی رو به زندگی خودتون باز خواهید کرد. امیدوارم که همیشه دلتون شاد باشه و در کنار خانوادتون راضی و پر روزی باشید.

قوانین استرداد بلیط

قوانین استرداد بلیط اتوبوس

امروزه با وجود اینکه روش های مسافرتی مختلف وجود دارد اما مسافرت با اتوبوس و خرید بلیط اتوبوس همچنان محبوبیت خود را در بین مردم حفظ کرده است و بسیاری از افراد برای صرفه جویی در هزینه های خود از اتوبوس برای رفت و آمد استفاده می کنند. البته توجه داشته باشید که در مسافت های کوتاه سفر با اتوبوس بیش از دیگر مسافت ها است.

یکی از مسیرهای پرتردد در ایران، اصفهان است که مردم از مبدا خود برای آنجا بلیط اصفهان را خریداری و رزرو می کنند. سفر به اصفهان ممکن است برای تفریح یا انجام کاری باشد که برای شخص دلیل خاصی دارد. اما دلیل دیگری که این خط را پرطرفدار کرده است مسیر بودن هر دو شهر است.

 

حال به ادامه  بحث خود می پردازیم که مربوط به کنسلی بلیط اتوبوس است، با ما همراه شوید تا هر آنچه را که باید در این خصوص بدانید به شما بگوید. توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از سایت بلیط اتوبوس تهیه کنید از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. عدل اصفهان سایتی است که با اطمینان خاطر می توانید بلیط های اتوبوس را از آن خریداری کنید.

 

شرایط کنسلی و استرداد بلیط اتوبوس

 • بلیط هایی که به زمان حرکت آن ها بیش تر از یک ساعت باقی مانده است 10 درصد از هزینه ی کنسلی شامل آن ها می شود.
 • شرایط بلیط هایی که از یک ساعت کمتر به زمان حرکت آن ها باقی مانده باشد 50 درصد از هزینه ی استرداد را شامل خواهند شد.
 • شرایط بلیط هایی که وقت حرکت آن ها گذشته است نیز همانند مورد قبل از است یعنی شامل همان 50 درصد است.
 • زمانی که وجه به مشتری بازگشت داده می شود درصدی از آن به عنوان جریمه و هزینه خدمات بانکی از پول مشتری کم می شود.
 • دقت داشته باشید که چنانچه هزینه ی بلیط اتوبوس را با کارت هدیه، کارت های مسدود شده یا بن کارت خریداری کنید به هنگام کنسل کردن آن هیچ وجهی به شما عودت نخواهد شد.
 • لازم به ذکر است که مبلغ وجه کنسلی تا حداکثر سه روز کاری به حساب شما بازگردانی خواهد شد دقت داشته باشید که تعطیلات رسمی و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه جز روزهای کار به حساب نمی آیند.
 • در برخی از سایت ها تنها بلیط هایی قابل استراد هستند که دقیقا در همان سایت خریداری شده باشند.
 • شما از تاریخ حرکت تا یک هفته پس از آن زمان دارید تا نسبت به کنسلی اقدامات لازم را انجام دهید.
 • اگر بلیطی را استرداد کردید و به هر دلیلی از کنسل کردن آن پشیمان شدید دیگر راهی وجود ندارد که آن را خریداری کنید پس به هنگام استرداد از تصمیم خود اطمینان یابید. به عنوان مثال اگر یک  بلیط اصفهان به کرمان  خریداری کردید و آن را کنسل نمئدید دیگر قادر به سفارش دوباره آن بلیط نخواهید بود. و فقط امکان خرید مجدد می باشد.
 • چنانچه بلیطی از جانب شرکت مسافربری مربوطه کنسل شده باشد دیگر شما قادر نخواهید بود دوباره آن را به صورت آنلاین کنسل کنید.

تنها بلیط هایی که از قبل مورد استفاده قرار نگرفته باشند قابلیت استرداد شدن را دارند.

مراحل استرداد بلیط به صورت آنلاین

چنانچه قصد دارید بلیط اتوبوس خود را استرداد کنید طبق دستور زیر پیش بروید:

 • پس از اینکه در قسمت ورود یا ثبت نام در قسمت های مربوطه کد ملی و رمز عبور خود را وارد کنید.
 • در این مرحله شما قادرید با گزینه ای که پیش رو دارید یعنی سفارشات و استرداد ها به صفحه ی سفارشات خود وارد شوید و لیستی از سفارشات را که برای شما نمایان خواهد شد مشاهده کنید سپس می توانید هر یک از آن ها را که مد نظر دارید برای استرداد انتخاب کنید.
 •  در قسمت بالای صفحه ناحیه کاربری سفارشات و استرداد ها قسمتی وجود دارد که کافی است فیلد هایی که مرتبط با شماره سفارش و تاریخ هستند را پر کنید به این ترتیب به راحتی می توانید مورد مدنظر خود را پیدا کرده و مشاهده کنید.
 • پس از اینکه سفارش مد نظر خود را انتخاب کردید این امکان برای شما فراهم می شود که جزئیات سفارش خود را به صورت کامل بررسی کرده و سپس آن را چاپ کنید. علاوه بر آن از گزینه ی استرداد هم می توانید برای استرداد هر یک از بلیط هایی که سفارش داده بودید استفاده کنید.
 • در صورتی که گزینه ی استرداد را انتخاب کنید صفحه ای برای شما نمایان خواهد شد که می توانید تمامی اطلاعات مرتبط با مبلغ قابل استرداد طبق شرایط و قوانین لغو بلیط اتوبوس خود مشاهده کنید و پس از آن به تایید آن بپردازید.
 • و اما به آخرین مرحله از کنسلی بلیط اتوبوس می رسیم که مربوط به نحوه ی پرداخت هزینه ی کنسلی است و شما باید چگونگی پرداخت آن را مشخص کنید طبق توضیحاتی که معمولا برای هر یک از گزینه ها داده می شود می توانید آن را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی استرداد آنلاین را بفشارید. لازم به ذکر است که چنانچه از گزینه ی واریز به حساب بانکی استفاده کنید وجه بازگشتی به همان کارتی که بلیط را با آن خریداری نموده اید بازگشت داده می شود البته کارمزد آن نیز کسر خواهد شد.

نوسازی ناوگان

سامانه ثبت نام نوسازي ناوگان حمل‌ونقل برون‌شهري كالا رونمايي شد
منبع :روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي
1399/03/06

سامانه ثبت نام متقاضيان نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كالا با هدف نوسازي 53 هزار دستگاه كاميون فرسوده در  سه سال، با حضور وزير راه و شهرسازي رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌‌اي، ‌محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي در مراسم رونمايي از سامانه ثبت نام متقاضيان نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كالاي كشور اظهار داشت: خداوند متعال را شاكر هستيم كه در پايان ماه عبادت و بندگي، اين توفيق به دست آمد تا يكي از اقدامات مهم و ضروري براي اقتصاد كشور كه در سياست‌هاي كلي نظام مورد تاكيد مقام معظم رهبري و همچنين رئيس جمهوري قرار دارد را تحت عنوان نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كالا آغاز كنيم.

وي افزود: اين طرح در راستاي سياست‌هاي كلي نظام، دولت جمهوري اسلامي ايران و اجراي بند «ث» ماه 30 قانون احكام دائمي كشور و آيين نامه ذي‌ربط با مشاركت وزارت «صنعت، معدن و تجارت» با اولويت نوسازي پير ترين ناوگان با عمر 40 سال رونمايي شد. كه متقاضيان مي‌توانند از امروز با مراجعه به سامانه با نشاني www.rpf.rmto.ir​​   ثبت نام كنند.

اسلامي در خصوص مشمولان  طرح واردات ناوگان كاركرده تا سه سال ساخت نيز بيان داشت: در اين طرح چهار گروه توليد كنندگان داخلي ناوگان با سهميه 1000 دستگاه براي هر يك، شركت‌هاي حمل‌ونقل بزرگ مقياس با مجوز واردات 100 دستگاه كاميون براي هر شركت،‌ شركت‌هاي وارد كننده داراي مجوز از وزارت «صمت» با سهميه 10 دستگاه براي هر شركت و  مالكان حقيقي و حقوقي كاميون‌هاي فرسوده واجد شرايط و متقاضي واردات مي‌توانند در اين طرح مشاركت كنند. 

وزير راه و شهرسازي با اشاره به ملاحظات لازم براي اجراي اين طرح تصريح كرد: خودروهايي كه قرار است در قالب اين طرح وارد شوند حتما خدمات پس از فروش آن‌ها دركشور مد نظر قرار گيرد و در خصوص منشاء ارز نيز تاييديه بانك مركزي الزامي است.

وي در ادامه با اشاره به نوسازي ناوگان با ظرفيت توليدات داخلي نيز گفت: در اولويت اول، 863 نفر از رانندگان مالك خودروهاي با سن بالاي 50 سال و بيشترين ميزان پيمايش قرار دارند كه پس از دريافت پيامك مي‌توانند،  طبق قرارداد با ايران خودرو ديزل  و با توجه به راهنمايي‌هاي منتشر شده در اين سامانه نسبت به خريد خودرو سنگين با موتور ساخت شركت «بنز» آلمان مبادرت كنند. 

وزير راه و شهرسازي با بيان اينكه « توسعه متوازن زيرساخت و ناوگان در سياست‌هاي كلي نظام  از اهميت بسيار بالايي برخوردار است» گفت: توسعه ناوگان از سال 78 تا به امروز 24 هزار دستگاه بوده است كه نسبت به 346 هزار دستگاه ناوگان حمل‌ونقل باري، عدد بسيار ناچيزي محسوب مي‌شود. اما بر اين اعتقاد هستيم  كه در سال جهش توليد، فعاليت و تلاش مظاعف اين هدفگذاري محقق شود و شاهد كاهش سن ناوگان،‌ ارتقا ايمني حمل‌ونقل، كاهش آلايندگي‌ و آسيب‌هاي زيست محيطي باشيم.

اسلامي يادآور شد: در اين طرح براي نوسازي 53 هزار دستگاه  در مدت 3 سال هدف گذاري شده است  كه اگر دست اندركاران تلاش مظاعف داشته باشند،‌ به طور قطع در كمتر از سه سال اين هدف  محقق مي‌شود و سن ناوگان حمل‌ونقل بار كشور  5/5 سال كاهش مي‌يابد. 

اسلامي خاطرنشان كرد: رانندگاني كه استطاعت مالي كمتري دارند، مي‌توانند از طريق مشاركت با شركت‌هاي داراي مجوز يا به صورت مشاركت با ساير رانندگان اقدام به خريد ناوگان در اين طرح كنند.

سفر با توبوس

نکات مهم سفر با اتوبوس

در جمع هواپیما و قطار و اتومبیل شخصی اتوبوس  حرفی برای گفتن دارد و بیشتر آن را وسیله‌ای برای سفرهای مقرون به صرفه می‌دانند که خیلی هم با راحتی همراه است. و خیلی از افراد نمیدانند برای دانستن یک سری نکات میتوانند سفری خاطره انگیز و به یادماندنی به وسیله سفر با اتوبوس داشته باشند. با ما همراه باشید تا مواردی را که برای داشتن سفری طولانی با اتوبوس لازم است را با هم مرور کنیم.

اتوبوس ها بر اساس کیفیت خدمات:
قبل از سفر با اتوبوس و یا خرید بلیط اتوبوس بهتر است اصلا بدانید اتوبوس ها با هم چه تفاوت هایی دارند و بعد اقدام به خرید بلیط کنید:


اتوبوس معمولی:
ظرفیت این نوع اتوبوس‌ها معمولا بین ۴۰ تا ۴۴ نفر است. صندلی‌ها در ۲ ردیف چیده شده‌اند و در هر ردیف ۴ صندلی وجود دارد؛۲  صندلی در هر ستون.


اتوبوس -VIP:
این نوع اتوبوس عموما در ۲ نوع 25 صندلی و ۳۲ صندلی وجود دارند. صندلی‌های این نوع اتوبوس نسبت به اتوبوس معمولی بزرگتر بوده و امکان خواباندن صندلی‌ها تا زاویه حدود 140 درجه (و در برخی موارد بیشتر) برای خواب و استراحت راحت‌تر در اتوبوس وجود دارد. صندلی‌های اتوبوس VIP در ۲ ستون چیده شده اند که در هر ردیف ۳ صندلی وجود دارد؛ ۱ صندلی در یک ستون و ۲ صندلی در ستون دیگر.

 

سفر با اتوبوس,نکات سفر با اتوبوس,مزایای سفر با اتوبوس

مزایای سفر با اتوبوس


موارد پر اهمیت قبل از سفر با اتوبوس:
1- تهیه بلیط اتوبوس:
دیگر از آن زمانی که باید حتما می‌رفتیم ترمینال و بلیط اتوبوس را از آنجا می‌خریدیم گذشته. دوره، دوره تکنولوژی‌ است و از همانجایی که هستیم هم می‌توانیم  با مراجعه به سایت www.adlesfahan.comبلیط اتوبوس‌ مان را بخریم. 

شرکت‌های مسافربری عدل در زمینه حمل و نقل و جابجایی مسافران بین شهرهای مختلف شمالی، جنوبی، غربی و شرقی ایران فعالیت می‌کنند.

شرکت‌های عدل کهاز سابقه کاری زیادی برخوردار هستند و از بهترین رانندگان و بهترین اتوبوس‌ها برای سفرهای برون شهری استفاده می‌کنند.


راحتی که مسافر هنگام سفر با یک اتوبوس پیشرفته دارد به مراتب بیشتر از راحتی در اتوبوس‌های قدیمی و معمولی خواهد بود. همچنین با توجه به این که رانندگانی مجرب با این شرکت‌های مسافربری عدل همکاری دارند، با آسودگی خاطر می‌توانید سفرهای خود را در هر ساعتی از شبانه روز انجام دهید.

در خرید-آنلاین -اتوبوس شما می‌توانید شماره صندلی‌تان را روی نقشه‌ای که وب‌سایت به شما نشان می‌دهد، مشخص کنید.

2- بستن چمدان برای سفر با اتوبوس:
بهتر است که وسایل سفر خود را متناسب با نوع وسیله نقلیه خود انتخاب کنید. اگر چه برداشتن یک کوله پشتی سبک یا چمدان راحت چرخ دار و سبک که حمل و نقل راحت تری برایتان داشته باشد در همه سفر ها مهم است. اما اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

بهتر است به جز یک چمدان که تمام وسایل خود را در آن گذاشته اید یک ساک یا کیف دستی پر از وسایلی که فکر می کنید در طول سفر مورد نیازتان می شود را با خود به درون اتوبوس ببرید. با این پیش بینی دیگر در طول سفر با اتوبوس نیازی به دسترسی به چمدان خود پیدا نخواهید کرد.
نکته: بهتر است تمام وسایل گران قیمت خود را داخل کیف دستی که با خود به داخل اتوبوس می برید بگذارید.

3- وسایل مورد نیاز برای داخل اتوبوس:
 - یک پتوی مسافرتی: از آنجایی که شب ها معمولا سردتر و خنک تر از طول روز است، داشتن یک پتوی مسافرتی نازک می تواندبسیار به کارتان بیاید.


- بالشت های مسافرتی: داشتن یک بالشت کوچک گزینه خوبی برای داشتن خوابی راحت در اتوبوس است. امروزه حتی بالشت هایی بادی با طرح ها و رنگ های مختلف را پیدا می کنید که می تواند به راحتی کوچک و جمع شده و در کیفتان قرار بگیرد.


- داشتن بطری آب معدنی: میتوانید برای احتیاط  یک بطری آب معدنی کوچک با خود همراه داشته باشید. هر چند داخل بسیاری از اتوبوس ها آب معدنی توزیع میشود 


- لباس های راحتی: یادتان باشد که برای ساعت های طولانی شاید ۱۰ ساعت مجبور باشید که در صندلی اتوبوس بنشینید. بنابراین پوشیدن لباس راحتی می تواند به راحتی بیشتر شما کمک کند.


- داشتن خوراکی:  طولانی بودن زمان سفر با اتوبوس نیز می تواند شما را خسته کند. میتوانید همراه خود آجیل و یا ساندویچ های سرد به همراه داشته باشید که اگر اتوبوس نتوانست در طول سفر جایی توقف کند این خوراکی را بخورید.


- سرگرمی داشتن: در هر حال در سفرهای طولانی با اتوبوس خسته خواهید شد. زمان برایتان به کندی می گذرد و شما را کلافه می کند. در این جور مواقع بودن بازی یا سرگرمی به شما کمک می کند تا گذر زمان را فراموش کنید. اگر تبلت یا گوشی هوشمند دارید با آن ها بازی کنید.

4- زمان رسیدن به پایانه مسافربری
حتما در هنگام تهیه بلیط هم از پایانه‌ای که باید به آن بروید مطمئن شوید و هم مسیر و زمان رسیدن به آن را در نظر بگیرید تا به موقع به اتوبوس برسید. طوری برنامه ریزی کنید که حداقل نیم ساعت قبل از زمان حرکت اتوبوس در پایانه مسافربرری حضور داشته باشید تا با خیال راحت سوار اتوبوس شوید و سفرتان را آغاز کنید.

 

سفر با اتوبوس,نکات سفر با اتوبوس,مزایای سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس


موارد پر اهمیت در حین سفر با اتوبوس:
1- امنیت در اتوبوس
مراقبت از کیف پول، کارت‌های اعتباری و اشیای مهم در سفر امری اجتناب‌ناپذیر است؛ 

2-ابزار آرامش در سفر با اتوبوس
 در محیط اتوبوس ممکن است صدای فیلم، موسیقی، صحبت کردن مسافران با یکدیگر و حتی خروپف آن‌ها آسایش شما را سلب کند؛ برای رهایی از این نوع صداها پیشنهاد می‌کنیم هدفون خود را به همراه داشته باشید.

3- مراقب آرامش دیگران باشید
داخل اتوبوس به هیچ عنوان بلند صحبت نکنید  و یا برای گوش دادن به موسیقی حتما از هدفون استفاده کنید

4- تنقلات پر سر و صدا، به قیمت اعصاب همسفرانتان:
بهتر است در سفر شبانه با اتوبوس از صرف خوراکی‌هایی مثل چیپس، پفک و تخمه که خوردن آن‌ها همراه با سر و صداست صرف نظر کنید. اگر هم اینها تنقلات محبوب شما هستند بهتر است قبل از ساعت ۱۱ شب آن‌ها ر ا میل کنید تا بغل دستی‌تان با صدای تخمه شکستن شما بدخواب نشود.

5- اتوبوس جای کفش درآوردن نیست
در سفرهای طولانی با اتوبوس به ویژه در فصل تابستان هیچ یک از ما دوست نداریم برای چندین ساعت پاهایمان را در کفش حبس کنیم؛ اما تصورش را بکنید که همه مسافران تصمیم بگیرند این کار را بکنند پس چه اتفاقی می‌افتد؟ تمام اتوبوس پر می‌شود از بوی نامطبوع کفش که تقریبا نشستن در اتوبوس و ادامه سفر را غیر ممکن می‌کند.

6- هنگام توقف اتوبوس پیاده شوید:
هنگامی که اتوبوس توقف کرد سعی کنید بهتر است شما هم پیاده شوید تا یک هوایی عوض کنید اگر کودک به همراه دارید حتما باید این کار را انجام بدهید به خاطر اینکه کودکان نمیتوانند مدت زمان زیادی را در فضای بسته بمانند

مزایای سفر با اتوبوس:
1- اتوبوس‌ها همیشه در دسترس هستند.
2- در پایانه‌های اتوبوس زمانی از دست نخواهید داد.
3- بلیط خود را آسان کنسل می‌کنید.
4- سفر با اتوبوس به دلیل مقرون به صرفه بودن روشی برای پس انداز است
5- از مناظر لذت ببرید
6- میتوانید در طول سفر کارهای عقب افتاده خود را انجام دهید

مسیر موفقیت

10 راز موفقیت که می تواند باعث خوشبختی شما شود

در ادامه هر یک از این 10 راز را ذکر کرده و سپس توضیح خواهیم داد. سعی کنید به توضیحات به خوبی دقت کنید و هر کدام را چندین بار بخوانید تا ملکه ذهنتان شوند. از امروز شما باید برنامه ذهنی تان را طبق این 10 راز موفقیت برنامه ریزی کنید تا بتوانید به چیزهایی که میخواهید برسید و یک زندگی خوشبخت و شاد برای خودتان بسازید.

اولین راز موفقیت : فقط روی خدا حساب کن

هیچ کس در زندگی آنقدر قدرت ندارد که بخواهد دست تو را بگیرد و باعث موفقیت تو شود. اگر به زندگی دیگران نگاه کنید، می بینید که آنها هم چالش هایی دارند که با آنها رو به رو هستند و گاهاً خود را ناتوان می بینند. پس چگونه از افرادی که حتی از پس مشکل خود هم بر نمی آیند، توقع کمک کردن دارید؟

می گویند زمانی که یکی از پادشاهان در حال غرق شدن در دریا بود، به پیامبر آن زمان سه مرتبه درخواست کمک کرد. هر سه مرتبه را در خواست کمک نمود و بیشتر و بیشتر در آب غرق شد تا اینکه در دفعه ی سوم به صورت کامل به زیر آب فرو رفت. آن زمان خداوند به پیامبر فرمود که آن همه از تو درخواست کرد و فقط یک دفعه از من که خدایش بودم، یاری نخواست. می بینید؟! حتی پیامبران هم نمی توانند به دیگران کمک کنند. تنها دست یاری گر زندگی شما، فقط خداست.

خداوند قدرتمندتر از هر قدرت دیگری است. فقط باید قدرت او را باور کنید و مابقی قدرتهای زمینی را در برابر او کوچک بشمارید. آن موقع خواهید دید که چطور به خوشبختی و سعادت در زندگی تان خواهید رسید و موفقیت تان کامل خواهد شد. اصلی ترین راز موفقیت همین است که به عنوان اولین راز به شما گفته شد. فقط روی خدا حساب کن و هیچ وقت به منبع قدرت دیگری متصل نشو که هیچ چیز و هیچ کسی قدرت برآورده کردن خواسته های تو را ندارد.

دومین راز موفقیت : به خودت اعتماد داشته باش

اعتماد به نفس و عزت نفس هر دو باعث می شوند که در زندگی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید. دو تا از اصلی ترین و مهمترین عواملی که باعث پیشرفت شما در همه ی امور زندگی می شوند، همین اعتماد به نفس و عزت نفس هستند. اعتماد به نفس یعنی اینکه شما توانایی انجام کاری را در خود ببینید و عزت نفس یعنی اینکه خودتان را ارزشمند بدانید.

هیچ کس در این دنیا به مانند شخص دیگری نیست و هر کدام از ما ویژگی های خاص خودمان را داریم. ما باید این ویژگی هایمان را بپذیریم و با همان ها خودمان را دوست داشته باشیم و برای خودمان ارزش قائل شویم. اگر توانایی انجام کاری را در خود نمی بینیم، اشکالی ندارد! باید آنقدر تلاش کنیم که آن کار را انجام دهیم. به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب نمی توانی به من آسیب بزنی از دیوید گاگینز را مطالعه کنید تا در مورد جادوی اعتماد به نفس در زندگی بیشتر اطلاع یابید.

این راز موفقیت شماست که بتوانید خودتان را ارزشمند بدانید و توانایی انجام هر کاری را در خود ببینید. شما انسان هستید و هر لحظه ممکن است که اشتباه کنید. نباید به خاطر این اشتباهات، ارزش خودتان را زیر سوال نبرید.

سومین راز موفقیت : شرایط را بپذیر

شما نمی توانید شرایط را خیلی زیاد تغییر دهید، پس همانطور که شرایط هست، آن را بپذیرید و سعی کنید با همین شرایطی که دارید مسیر موفقیت را برای خودت هموار کنید. هر کس در زندگی خود چالش هایی دارد که با آنها روبروست. جالب است بدانید که اغلب افراد از این چالش ها نالان هستند و احساس میکنند که اگر شرایط شخص دیگری را داشتند، برایشان بهتر بود و بهتر می توانستند زندگی شان را بسازند.

هیچ چیزی به اندازه ی شرایطی که اکنون دارید، باعث نمیشود که شما به موفقیت برسید. فقط باید این را باور کنید و به جای افکار بیهوده ای مانند اینکه ای کاش شرایطم فرق می کرد، به دنبال راه حلی باشید که بتوانید چالش هایتان را پشت سر بگذارید و هر روز رشد کنید تا بالاخره به آن چیزی که می خواهید برسید. شما همین حالا هم در بهترین موقعیت خود قرار دارید و بهترین لحظه برای پیشرفت همین حالاست.

چهارمین راز موفقیت : به دیگران تکیه نکن

برای رسیدن به خوشبختی و موفقیت، روی دیگران حساب نکنید. همانطور که گفتیم، هرکس چالش های زندگی خود را دارد و هر کس درگیر زندگی خودش است و نمی تواند وقتش را برای شما و چالش های زندگی شما بگذارد. بنابراین تلاش تان بر این باشد که کاملاً از دیگران بی نیاز شوید و برعکس کاری کنید که دیگران برای حل کردن مسائل زندگی شان به سراغ شما بیایند. منظور این است که آنقدر قدرتمند شوید که نیاز به کمک هیچ کس جز خداوند نداشته باشید.

بنای موفقیت تان را بر اساس اعتماد به دیگران بنا نکنید. در هر صورت آنها انسان هستند و  هر لحظه ممکن است تصمیمشان عوض شود و نباید موفقیت شما به خاطر عوض شدن تصمیم شخص دیگری از بین برود. این راز موفقیت را همواره به یاد داشته باشید تا به یک خوشبختی بزرگ در زندگی دست پیدا کنید که این خوشبختی بی نیازی به دیگران است.

پنجمین راز موفقیت : روی روابط تان کار کنید

درست است که نباید روی دیگران حساب کنید، اما باید ارتباطات پررنگی با افرادی که قدرتمند تر از شما هستند، داشته باشید. همواره سعی کنید روی ارتباطات اجتماعی خود کاری کنید تا بتوانید راز نفوذ در قلب و ذهن دیگران را بیابید. خواندن کتاب آیین دوست یابی از دیل کارنگی می تواند در این زمینه به شما کمک فوق العاده ای کند.

انسان موجودی اجتماعی است و اینکه برای ادامه ی زندگی به ارتباط با دیگران نیازمند است، چیز بدیهی ای می باشد. اگر این حرف را قبول ندارید، لحظه ای فکر کنید که قرار است کره ی زمین و تمام متعلقات آن به نام شما شود، اما فقط خودتان در آن زندگی می کنید و دیگرانی وجود ندارند. اگر به خوبی تصویرسازی کرده باشید، می بینید که هیچ ارزشش را ندارد و فوراً می خواهید که این شرایط تغییر کند.

پس به این راز موفقیت در زندگی عمل کنید تا یک زندگی فوق العاده زیبا برای خودتان بسازید. ارتباطات می تواند کلیدی برای موفقیت باشد، به شرط اینکه به طرف مقابل تان و قدرت او وابسته نشوید.

ششمین راز موفقیت : ذهنت را با افکار مثبت پر کن

مثبت اندیشی یک راز موفقیت فوق العاده قوی است که شاید عده ی کمی به این راز عمل کنند. افکار منفی برایتان اتفاقات منفی را به وجود می آروند. زمانی که شما افکار منفی ای دارید، نمی توانید ایده های جذابی برای رسیدن به موفقیت داشته باشید و به همین جهت به سراغ بدترین ایده ها خواهید رفت که نتیجه ی بیشترشان کاملاً مشخص است که چه می شود؛ شکست!

پس اگر نمی خواهید که با منفی فکر کردن و منفی اندیشی هایتان دائما شکست های پی در پی را برای خودتان به وجود آورید، مثبت اندیشی را جایگزین آن کنید. هر اتفاق منفی ای، می تواند نکات مثبتی در خودش داشته باشد که شما به جای توجه به نکات منفی که ممکن است خیلی پر رنگ هم باشند، باید بیاموزید که به نکات مثبت آن توجه کنید و ذهن تان را روی آنها متمرکز کنید که کم کم افکار منفی از شما دور شوند.

در این زمینه زیاد به خود سخت نگیرید. روزانه هزاران فکر ممکن است از ذهن انسان عبور کنند که برخی شان منفی اند. منظور ما افکار غالب یا همان باورهایتان هستند که دائما در ذهن تان تکرار میشوند، نه افکار گذرا!

هفتمین راز موفقیت : به خودت سخت نگیر

یادتان باشد که هدف شما زندگی کردن است و شما باید در هر لحظه به بهترین نحو زندگی کنید. برای رسیدن به هدف یا خواسته هایتان، آنقدر به خودتان سخت نگیرید که زندگی تان را از یاد ببرید. هر لحظه، دلیلی برای شاد بودن پیدا کنید و سعی کنید که در همان لحظه از زندگی تان بیشترین لذت را ببرید که این هدف اصلی شماست که در پی اهداف دیگر خود را پنهان کرده.

اگر در رسیدن به خواسته هایتان اشتباه میکنید، اگر نمی توانید به راحتی به خواسته ای برسید، اگر هر راهی را امتحان می کنید و به بن بست میخورید، به جای اینکه دائما به خودتان سخت بگیرید و از خودتان بدتان بیاید، به این فکر کنید که تجربه ی جدیدی را به دست آورده اید. سخت گیری به خودتان باعث می شود که ذهنتان در تنگنا باشد و همانطور که در قبل گفتیم، این بار هم به بهانه ای دیگر ایده های درست به ذهن شما نخواهد آمد.

هشتمین راز موفقیت : مسئولیت پذیر باش

مسئولیت هایتان در زندگی را بر عهده بگیرید. این یک راز موفقیت است که شما را به قله ی زندگی می رساند. اگر نمی خواهید که در دره ی زندگی گرفتار شوید، تنها راهش همین است که مسئولیت هایتان را قبول کنید. ممکن است بر اساس اتفاقات جدیدی که در زندگی تان به وجود آمده، مسئولیت های جدیدی برایتان شکل بگیرد. اگر نخواهید این مسئولیت ها را بپذیرید، فقط خودتان را از موفقیت دور کرده اید. هر مسئولیتی که بر عهده تان هست را بپذیرید و با قدرت آن را انجام دهید تا در نهایت به موفقیت برسید.

فقط انسان های مسئولیت پذیر هستند که به چیزهایی که در زندگی می خواهند برسند. این مسئولیت هاست که موفقیت ها را شکل می دهد و اگر تنبلی را در زندگی تان کنار نگذارید و تبدیل به فردی بی مسئولیت شوید، نباید توقع داشته باشید که چرا به موفقیتی نمی رسید و چرا خواسته هایتان شکل نمی گیرند.

هر خواسته جدید برابر است با پذیرش مسئولیت های جدید که باید این را همواره با خودتان تکرار کنید. این هشتمین راز موفقیت است که باید به آن عمل کنید.

نهمین راز موفقیت : از کم شروع کن و تکاملت را رعایت کن

شما باید پله به پله خودتان را به خواسته ای که می خواهید برسانید. همانطور هم که در اول مقاله گفتیم، خواسته ها یک روزه به وجود نمی آیند. از کمترین امکاناتی که دارید شروع کنید و کم کم این امکانات را گسترش دهید تا بالاخره به خواسته هایتان برسید. اگر به زندگی افراد موفق نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که آنها هم در اوایل چیز زیادی نداشتند و با کمترین امکانات شروع کردند که توانستند موفقیت هایی بزرگ خلق کنند.

قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود. این ضرب المثل نمونه ی بارزی است که به شما یادآوری می کند که هر چیز نیاز به تکامل دارد و اگر شما صد را می خواهید، ابتدا باید از یک، دو، سه و … عبور کنید تا به صد برسید. این در مورد هر چیزی صدق میکند. پس آن را فراموش نکن.

دهمین راز موفقیت : فرصت ها را از دست نده

کسی که می خواهد به موفقیت و خوشبختی برسد، از هر فرصتی برای رسیدن به آن استفاده می کند. سعی کنید خلاقیت تان را افزایش دهید و با استفاده از آن، هر فرصتی را برای رسیدن به خواسته تان تبدیل به یک ابزار کنید. اینگونه می توانید به این راز موفقیت عمل کنید و در نهایت به خواسته تان برسید.

دهمین راز موفقیت را هم با شما به اشتراک گذاشتیم. این رازها به شما کمک می کنند تا به هر آنچه که در زندگی میخواهید دست پیدا کنید. موفقیت در اثر عمل کردن به همین ها عوامل است که به وجود خواهد آمد.

حقوق مسافر

منشورحقوق مسافردر سفرهاي جاده اي بين شهري در شرکت مسافربری عدل اصفهان

 

        باستناد ابلاغيه شماره 71/ 41795 مورخ 3/ 5/ 95 معاون محترم وزير و رياست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور، موضوع ضوابط ماده 9 آئين نامه اجرائي تبصره (1) ماده 31 قانون رسيدگي به تخلفات رانندگي ، منشورحقوق مسافران در سفرهاي بين شهري جاده اي به شرح ذيل ابلاغ مي گردد.

       مسافرحق دارد :

 • بليت مسافرتي بنام خود را در اختيار داشته باش​د . بليت ، قرارداد حمل في ما بين شركت و مسافر است كه بر اساس آن شركت مسئول جابجايي مسافر از مبداء تا مقصد سفر در يك دوره زماني مشخص با وسيله نقليه معين مي باشد . بليت صادره متعلق به مسافر مي باشد و در صورت اخذ وجه و صدور بليت ، ارايه سرويس حمل و نقل و رساندن مسافر به مقصد مندرج در بليت تكليف شركت و حق مسافر است . مسافر مي تواند صدور بليت دسته جمعي براي خود و همراهان خود را از شركت مطالبه نمايد .  مسافران با سن كمتر از 2 سال حق بهره مندي از سرويس رايگان حمل و نقل بين شهري را بدون اختصاص صندلي دارا مي باشند .

 • به اطلاعات سفر دسترسي آسان داشته باشد . اطلاعات سفر از قبيل نرخ خدمات ، نوع خدماتي كه مسافر مي بايد دريافت نمايد ، شناسائي نام راننده و مشخصات ناوگان مورد بهره برداري ، مسير سفر ، محل پياده شدن ، محل هاي توقف براي نماز و صرف غذا و... مي باشد . 

 • بطور آزادانه نسبت به انتخاب شركت مسافربري و انتخاب صندلي جهت صدور بليت اقدام نمايد .  

 • بمنظور حصول اطمينان از دريافت خدمات استاندارد ، پروانه فعاليت ارائه كننده خدمات را رويت و مطالعه نمايد . شركت ها موظفند اصل پروانه فعاليت را در معرض ديد و رويت مسافران قرار دهند .

 • از رفتار مناسب و حسن برخورد و تكريم كاركنان شركت و رانندگان و خدمه سرويس هاي مسافرتي برخوردار گشته و شئونات اخلاقي و اسلامي و انساني در محيط سفر هاي بين شهري در باره وي كاملاً رعايت گردد . 

 • از خدمات بموقع و بدون تاخير بهره مند گردد . در صورت بروز تاخير در حركت وسيله نقليه در زمان تعيين شده ، شركت مكلف است در اسرع وقت و حداكثر تا يك ساعت نسبت به جايگزيني وسيله نقليه مناسب اقدام نمايد . شركت مي بايد مسافرين را در زمان مناسب و معمول و با پرهيز از ايجاد تاخيرهاي غير معمول در حين سفر و خارج شدن ناوگان از مسير اصلي براي مسافرگيري و ... به مقصد برساند . 

 • در چار چوب مقررات نسبت به انصراف از سفر و استرداد بليت خود اقدام نمايد . در صورت انصراف مسافر از سفر ، بهاء بليت تا يك ساعت قبل از حركت 90% و بعد از آن 50% از كل مبلغ بليت بايد به مسافر مسترد گردد . در صورت بروز تاخير بيش از يك ساعت در اعزام وسيله نقليه و بنا به درخواست مسافر ، كل مبلغ بليت مي بايد به مسافر مسترد گردد . 

 • از خدمات مطلوب و كاملاً بهداشتي در محيط سفر هاي بين شهري بهره مند گردد . بويژه توزيع آب آشاميدني مي بايد بوسيله ظروف يكبار مصرف صورت پذيرد و تهيه و توزيع مواد خوراكي از مراكز داراي مجوز بهداشتي معتبر و با استفاده از مواد بسته بندي شده داراي پروانه ساخت و داراي تاريخ مصرف معتبر صورت پذيرد .

 • از سفري ايمن و با رعايت كامل اصول ايمني و داراي پوشش بيمه اي مناسب بهره مند گردد .

 • در محل هاي مجاز ( بغير از اطراف پايانه هاي مسافري ) و با رعايت اصول ايمني و مقررات ترافيكي از وسيله نقليه پياده شود .

 • در مكان هاي مناسب و به مدت لازم براي انجام فرايض ديني و همچنين صرف غذا در حين سفر توقف نمايد . با توجه به طول زمان و بعد مسافت سفر، توقف در زمان هاي مناسب بين مسير حق مسافر است و رانندگان مي بايد جهت تامين نيازهاي ضروري مسافرين و رفاه حال آنان با مسافران و بويژه گروه سالمندان و كودكان و بيماران مساعدت و همراهي لازم را بنمايند . 

 • پس از اتمام عمليات فروش اينترنتي بليت ، پيام كوتاه جهت تاييد خريد بليت دريافت و تصوير چاپي بليت خريداري شده را دريافت دارد .

 • با رعايت حال ساير مسافرين از تجهيزات و امكانات رفاهي وسيله نقليه از قبيل كولر ، بخاري ، آبسرد كن ، تلويزيون و... بهره مند گردد . در صورت پخش و نمايش محصولات سمعي و بصري ، شركت مكلف است از محصولات مجاز و با رعايت حقوق توليد كنندگان آن و ساير مقررات مربوطه استفاده نمايد . 

 • شكوائيه خود از عملكرد حمل و نقلي شركت ، راننده و كاركنان آن را حداكثر تا يك ماه پس از تاريخ سفر در مراجع حمل و نقلي مربوطه از قبيل ادارات كل راهداري و حمل و نقل جاده اي مطرح و ثبت نموده و به نظام كارآمد رسيدگي به شكايات دسترسي داشته باشد . شركت حمل و نقل مكلف است مدير پاسخگو را در زمان ارائه خدمات به مسافران در محل سرويس دهي بكارگيرد و شماره تلفن پاسخگوئي شركت و شماره سامانه پيام كوتاه 3000143 را در ظهر بليت و در داخل وسيله نقليه در معرض ديد مسافران درج نمايد . 

 • هرگاه وسيله نقليه در طول مسير سفر به هر علت از كار بازماند ، امكان ادامه مسافرت با وسيله نقليه مناسب در اسرع وقت و بدون ايجاد هزينه اي اضافي از سوي شركت براي وي فراهم گردد .  

 • توشه همراه خود را تا سقف وزني 20 كيلوگرم بصورت رايگان در سفر هاي بين شهري حمل نمايد (هزينه حمل اوزان بيشتر با توجه به ابعاد و وزن توشه توافقي است). حداكثر وزن مجاز توشه همراه هر مسافر 40 كيلوگرم مي باشد و مسئوليت حفظ و حراست از توشه و جبران كليه خسارات وارده به توشه تحويل شده به شركت يا فقدان آن بر عهده شركت و راننده تحت پوشش است . شركت مي بايد برچسب شماره دار توشه را كه شماره آن در بليت درج شده است بعنوان رسيد توشه به مسافر تحويل نمايد . پذيرش توشه همراه مسافر در تاريخ حركت مندرج در بليت بطور رايگان و نگهداري و حفاظت از آن تا قبل از آغاز سفر و حمل ويلچر همراه مسافران معلول بطور رايگان تكليف شركت و حق مسافر است .​

 

( عبارت شركت مسافربري در اين منشور پوشش دهنده مفهوم موسسه مسافربري نيز مي باشد )

انگیزشی و موفقیت


Keep going. Everything you need will come to you at the perfect time

ادامه دهید. همه چیز در مناسب ترین زمانی که به آن نیاز دارید سر راه شما قرار خواهد گرفت

........................................................................................................

You have to be at your strongest when you’re feeling at your weakest

وقتی احساس ضعف میکنید باید بیشترین تلاشتان را بکنید تا قوی باشید

تاریخچه

#شركت_تعاوني_مسافربري_شماره_7_عدل درحدود 80سال پيش بنام  بنگاه مسافربري #عدل در #تهران تاسيس گرديد درآن زمان محدوده اوليه فعاليت شركت درتهران وبجاي شركت واحد انجام وظيفه مي نمود  ديري نپائيد  كه موسس اين بنگاه  مرحوم  شادروان   آقاي   عباس  #دواچي اشجعي باخريد چند دستگاه #اتوبوس جديد آن زمان وبه اصطلاح (دماغدار ) كه پديده نويي بود به فعاليت شركت و سعت چشمگيري داد و شروع به فعاليت امر  #مسافر بري  به مقاصد شهرستانهاي (مشهد مقدس-اصفهان-رشت -بندر انزلي - كرمانشاه - بندر عباس-کرمان )و ساير شهرهاي كشور عزيز نمود  .

كم كم دامنه فعاليت  بنگاه  عدل به  نقاط فرا   مرزي  كشور  رسيد و اين  شركت  از  اولين شركتهاي #مسافربری بود كه در اعزام مسافر زائر به شهرهاي مقدس #كربلا - #نجف  -و#كاظمين جهت زيارت بارگاه مقدس ائمه عليهم السلام واز مبادرت مي ورزيد . شركت عدل درهمان اوان هم  به تهيه و خريد اتوبوس هاي مجهز همگام با پيشرفت وسطح توقع جامعه  از جمله  اتوبوسهاي داراي كولر  و تك  صندلي كه  مسافر در  داخل  آن احساس آرامش نمايد مبادرت واقدام مي نمود.   

پس از پيروزي انقلاب اسلامي اين شركت  تحت  نام   تعاوني مسافربري شماره 7   ادامه  فعاليت خود  را  هرچه قدرتمند تر و وسيع تر نمود  در چهار چوب سياستهاي در پيش گرفته  شده ودر  راستاي طرح همنام سازي شركتها در سراسر كشور واينكه هر شركت تحت يك نام در سراسر كشور مي بايد فعاليت نمايد شركت تعاوني 7 علاقه بسياري در اضافع نمودن نام (عدل) و همه گير شدن اين نام در شهر ستانهاي داراي نمايندگي  داشت  . لذا بدين  ترتيب  نام  شركت به  (شركت تعاوني مسافربري شماره 7  عدل  تغيير  يافت  هرجند  اكثريت  نمايندگيهاي اين  شركت  در شهرستانها از ابتدا تحت نام عدل فعاليت مي نمود ه اند .     

شركت  تعاوني 7 عدل هم  اكنون به  حول قوه الهي  با  مدرن ترين  اتوبوسهاي  موجود براي تمامي شهرستانهاي خود فعاليت  مي نمايد وروزانه بیشترین اتوبوس مجهز و مدرن اعزام به شهرستانها از جمله شركتهاي موفق ودرجه  اول كشور مي  باشد . افتخار مي  كنيم  از   اينكه  با انتخاب شركت ما در مسافرت براي خود وخانواده از 80سال تجربه ما همراه با #رانندگان و #کاپیتان های مجرب و مسئوليت پذير درخدمت شما مسافرين عزيز در سراسر كشور باشيم  .

#نوستالژی_عدل #تاریخچه_عدل #همه_با_هم_با_عدل

 

خرید کارت به کارت

در این روش شما مسافران عزیز با تماس با تلفن های شرکت عدل بلیط مورد نظر خود را سفارش داده و مبلغ بلیط را به صورت غیر حضوری به یکی از شماره کارت های   6213   7441   2910    5022  و یا 9077  4170     1011     5892   واریز می نمایید و پس از ذکر شماره مرجع به اپراتور شرکت بلیط مورد نظر برای شما صادر می گردد. کافیست قبل از حرکت اتوبوس برای دریافت بلیط خود به دفتر عدل مراجعه نمایید.

شماره کارت پاسارگادشماره کارت سپه

خرید توسط تلفن همراه

این روش شامل دو مرحله می باشد که به تفضیل در زیر توضیح داده شده است:  مرحله اول دریافت کد رزرو از شرکت مسافربری عدل است : برای این امر کافیست با شرکت مسافربری عدل تماس حاصل نموده وپس از اعلام مقصد ،تاریخ و ساعت حرکت از اپراتور شرکت مسافربری عدل کدرزرو خود را دریافت نمایید  .مرحله دوم پرداخت مبلغ بلیط : برای پرداخت مبلغ بلیط با تلفن همراه خود #333*724* را شماره گیری نمایید و مراحل پرداخت وجه (توسط شماره کارت و رمز دوم) و تائید خرید را دنبال نمایید .

خرید کارت به کارتخرید کارت به کارتخرید کارت به کارتخرید کارت به کارتخرید کارت به کارتخرید کارت به کارتخرید کارت به کارت

همراه سفر عدل اصفهان

با دانلـود همـراه سفرعدل از اندروید کـده بازار  و نصب آن ، بدون نیاز به اینترنت میتوانید بلیط خود را خریداری نمایید. پس از ورود گزینه خرید بلیط و پس از آن مقصد ، ساعت و صندلی مـورد نظر خودرا انتخاب و وجـه بلیط را با ورود شماره کارت و رمز دوم پرداخت نمایید.کافیست قبل ازحرکت اتوبوس برای دریافت بلیط خود با ارائه کد رهگیری به دفتر عدل مراجعه نمایید.

 

همراه سفر عدل اصفهانهمراه سفر عدل اصفهانهمراه سفر عدل اصفهانهمراه سفر عدل اصفهانهمراه سفر عدل اصفهان


تماس با شرکت مسافربری عدل اصفهان
03134359090-94
info@adlesfahan.com
اصفهان - ترمینال کاوه - سالن شماره 1